PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

„Szlakiem Skaldów” w Galerii U Wnuka

Środa, 18 listopada 2015 r.
Autor: Piotr Kyc, Małgorzata Wonuczka-Wnuk

„Szlakiem Skaldów” w Galerii U Wnuka18 listopada w Galerii „U Wnuka” mieszczącej się w najstarszej zakopiańskiej restauracji przy ulicy Kościeliskiej miała miejsce promocja książek „Szlakiem Skaldów” i „Boże Narodzenie z muzyce Skaldów”. Byli i autorzy: Marek Bielacki i Jarosław Fischbach. Bez muzyki się nie obeszło. Grano i śpiewano utwory tego najstarszego polskiego zespołu, który do dzisiaj porywa słuchacza głównie za sprawą muzyki tworzonej przez Andrzeja Zielińskiego i słów autorstwa wybitnych poetów, jak Ernesta Brylla a przede wszystkim Leszka Aleksandra Moczulskiego. Grał Tomasz Wolak a śpiewała Agnieszka Zielińska i ...cała publiczność!


Folkowej nutki i uroku podczas środowego wieczoru „U Wnuka” dodała obecność kapeli rodziny Lassaków z Janem Karpielem Bułecką.

Gospodynią wieczoru była dr Małgorzata Wonuczka – Wnuk.


Jarosław Fischbach jest geografem, podróżnikiem, organizatorem i uczestnikiem wielu egzotycznych wypraw. Jest autorem książek Polskim szlakiem przez Amerykę Południową (promocja książki odbyła się w restauracji „U Wnuka” w roku 2010) oraz O jeden ląd za daleko (2015), a także wielu reportaży. Wielki fan zespołu „Skaldowie”.

Dr Marek Bielacki jest pracownikiem naukowym Katedry Dramatu i Teatru Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego. Jest badaczem kultury muzycznej i teatralnej (ze szczególnym uwzględnieniem dawnych i współczesnych form teatru muzycznego); historykiem muzyki jazzowej i rockowej; członkiem Polskiego Towarzystwa Historyków Teatru. Był wykładowcą Uniwersytetu w Amsterdamie. Jest autorem pierwszej w Polsce monografii musicalu Musical. Geneza i rozwój formy dramatyczno muzycznej oraz współautorem kilkunastu innych książek a także autorem licznych studiów, analiz, szkiców, esejów i recenzji, publikowanych w periodykach naukowych,w czasopismach specjalistycznych i w pismach popularnych. Jest twórcą filmowym i radiowym – redaktorem scenariuszy kilkunastu filmów telewizyjnych, poświęconych dziejom kultury muzycznej i historii teatru, oraz autorem około 170 muzycznych audycji radiowych.

Agnieszka Zielińska – córka Andrzeja Zielińskiego jest muzykiem i wokalistką.

Tomasz Wolak – Muzyk, organista w kościele kolejowym. Lider zespołu Tomasz Wolak Rock Band. Chórzysta – śpiewa tenorem w chórze im. Jana Pawła II. Pasjonat rocka progresywnego.

Wielki patriota – organizuje koncerty upamiętniające historyczne wydarzenia. Miłośnik i bodaj największy sądecki fan Skaldów.

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    120 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.