PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Zakopane pełne miłości

Wtorek, 12 kwietnia 2016 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka UMZ

Zakopane pełne miłościMimo deszczowej pogody sobotni koncert zorganizowany przez Burmistrza Miasta Zakopane pod hasłem „Kocham Zakopane” był bardzo udany. Jego uczestnicy wyrażali swoją miłość do miasta pod Tatrami na różne sposoby, dobrze bawiąc się przy muzyce zespołów Holeviaters i Pectus, testując nowe autobusy Komunikacji Miejskiej, trenując w parach, a także okazując serce chorej Darii, na pomoc której przeprowadzona została zbiórka oraz licytacja. Natomiast na zakończenie wydarzenia wszystkich zaskoczyły romantyczne oświadczyny na scenie.


Było wiosennie, radośnie i kolorowo. By choć na chwilę zapomnieć o niesprzyjającej pogodzie, wszyscy otrzymywali parasole z napisem „Zakopane”, balonikowe serduszka i słodkie lizaki. Były także konkursy, niespodzianki i smaczny poczęstunek serwowany przez restaurację Javorina oraz schroniska z Hali Ornak i Polany Chochołowskiej, które prezentowały się na Placu Niepodległości. Wśród straganów można było także znaleźć piękne rękodzieło z Galerii Gazduś oraz materiały i wydawnictwa Zakopiańskiego Centrum Kultury oraz Miejskiej Galerii Sztuki. Autobusem można było przejechać się po mieście lub wziąć w nim udział w konkursie fotograficznym i dowiedzieć się o planowanych spotkaniach z mieszkańcami poświęconych rozwojowi miasta i działaniom rewitalizacyjnych.

Na scenie zagrali najpierw młodzi zakopiańczycy – Justyna Lasiak i zespół TEH, a następnie znany i lubiany na Podhalu zespół „Holeviaters” z wokalistką Anną Malaciną-Karpiel ze sporą dawką  muzyki folkowej wzbogaconej o brzmienie swingowych standardów i ballad jazzowych. Była to wyjątkowa taneczna i sentymentalna muzyczna podróż do lat 30-tych i 40-tych. Na zakończenie wystąpiła gwiazda - zespół „Pectus”, której w jednym z utworów towarzyszył góralski kwartet. Publiczność zachwyciło ich niepowtarzalne brzmienie i pozytywne przesłanie. Nie obyło się więc bez bisów i kolejki po autografy, które muzycy rozdawali po koncercie.

Muzykom za występ w Zakopanem, a publiczności za obecność na koncercie i gorące uczucia do Zakopanego podziękował Burmistrz Leszek Dorula, zapraszając jednocześnie na kolejne wydarzenia. Po zakończeniu licytacji przekazał on także wraz z Zastępcą Burmistrza Agnieszką Nowak-Gąsienicą całą zebraną przez wolontariuszy kwotę oraz upominki dla Darii i jej mamy. Pomoc zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację chorej dziewczynki.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.