PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

VII Festiwal „Złote Kierpce”

Czwartek, 21 kwietnia 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

VII Festiwal „Złote Kierpce”W pierwszy weekend czerwca w ramach Dni Zakopanego w kinie Sokół odbędzie się siódma edycja Tatrzańskiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych „O Złote Kierpce”. Laureaci wystąpią podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Festiwal stanowi także eliminacje do Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju. Zespoły będą rywalizowały o główne trofea ufundowane przez Tatrzańskie Centrum Kultury „Jutrzenka” – statuetki Złote, Srebrne i Brązowe Kierpce oraz nagrody pieniężne ufundowane przez Burmistrza Zakopanego i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz nagrodę Starosty Tatrzańskiego. Jeden z zespołów otrzyma grupowy bilet na kąpielisko termalne Gorący Potok w Szaflarach. Zespoły powalczą także o atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Tatrzański Park Narodowy i Zakopiańskie Centrum Kultury. Nagrodę dziennikarzy ufundował Tygodnik Podhalański – będzie to sesja zdjęciowa i wywiad do gazety.


KARTA ZGŁOSZENIA - pobierz (pdf)

REGULAMIN - pobierz (pdf)

„Na naszym festiwalu dziecięce i młodzieżowe grupy zdobywają sceniczne doświadczenie, które owocuje z roku na rok coraz to wyższym poziomem prezentacji. W przyszłości to oni będą rywalizować o Złotą Ciupagę w chuścianej izbie. Również kierownicy zespołów, którzy po występach konsultują swoje osiągnięcia ze specjalistami z dziedziny folkloru, mogą zdobywać większe doświadczenie i porównać swoje osiągnięcia z innymi zespołami” – wyjaśnia Szymon Bafia pomysłodawca i kierownik artystyczny festiwalu.

Zespoły z Podhala mogą do 12 maja zgłaszać się do udziału w festiwalu w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej 5–14 lat i młodzieżowej 14-18 lat.

Na drugi dzień festiwalu (5 czerwca) zaplanowano premierę musicalu góralskiego pt. „Hanusine Złote Kierpce” przygotowanego przez zespół Zornica z Zakopanego.

„Tatrzański Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ma motywować liczne dziecięce zespoły góralskie do tworzenia i prezentowania ambitnych programów, pokazujących naszą tradycję, dawne zwyczaje czy scenki rodzajowe z dawnego Podhala. Tym samym dzieci mają okazję do poznania obrzędów i zwyczajów swoich przodków, które giną na naszych oczach lub całkowicie zniknęły z krajobrazu Podhala oraz prezentowania ich na scenie” – wyjaśnił Szymon Bafia.

Organizatorem Tatrzańskiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych „O Złote Kierpce” jest Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” wraz z partnerami: Zakopiańskim Centrum Kultury i Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.