PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

VIII Memoriał Artystyczny Jana Fudali

Piątek, 23 grudnia 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

VIII Memoriał Artystyczny Jana FudaliMonika Obrochta z Klimkiem Gąsienicą-Giewontem oraz Natalia Guziak z Danielem Stramą zdaniem jurorów VIII Memoriału Artystycznego Jana Fudali, najlepiej wykonali góralki taniec solowy. Wydarzenie, podczas którego wspominany jest ten wszechstronny artysta i mistrz tańca góralskiego, odbyło się w niedzielę 18 grudnia w auli Zakopiańskiego Centrum Edukacji. Za organizowanie Memoriału Jana Fudali dziękowało pracownikom TCKiS „Jutrzenka” córka artysty, Katarzyna Fudala-Tęcza.


„Cieszę się, że dzieło mojego taty jest kontynuowane, to co bardzo kochał jest przekazywane następnemu pokoleniu. Tata na pewno cieszy się widząc z góry tak liczną gromadę tańczących młodych górali” – mówiła.
 
„To wielka radość oglądać niezwykle uzdolnione góralskie dzieci i młodzież. Tak naprawdę wszyscy są dziś zwycięzcami, bo macie niezwykły dar. Widać, że wszyscy cieszycie się tym góralskim tańcem” – mówiła jurorka Memoriału Joanna Staszak, szefowa Wydziału Kultury zakopiańskiego Urzędu Miasta. Młodych górali oceniał także Paweł Łojas – założyciel Centrum Edukacji Regionalnej, instruktor tańca góralskiego.
 
Jury oceniało góralski taniec solowy w dwóch kategoriach. W grupie dziecięcej nagrody zdobyli:
1.       Monika Obrochta z Klemensem Gąsienicą-Giewontem
2.       Kalina Tęcza z Tomaszem Leją
3.       Amelia Wojtyczko z Maćkiem Łukaszczykeim-Capowskim
4.       Marysia Sieczka z Oskarem Sikorskim oraz Jakub Król-Jędraga z Marią Dębińską

W grupie młodzieżowej nagrody zdobyli:
1.       Natalia Guziak z Danielem Stramą
2.       Katarzyna Stasik z Pawłem Stopką-Mocarnym
3.       Martyna Galica z Piotrem Zubkiem i Joanna Topór-Orawiec z Janem Loleyem
 
Nagrody w konkursie ufundowała rodzina Fudala-Tęcza, Starostwo Tatrzańskie oraz Tatrzański Park Narodowy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.