PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

VIII Memoriał Artystyczny Jana Fudali

Piątek, 23 grudnia 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

VIII Memoriał Artystyczny Jana FudaliMonika Obrochta z Klimkiem Gąsienicą-Giewontem oraz Natalia Guziak z Danielem Stramą zdaniem jurorów VIII Memoriału Artystycznego Jana Fudali, najlepiej wykonali góralki taniec solowy. Wydarzenie, podczas którego wspominany jest ten wszechstronny artysta i mistrz tańca góralskiego, odbyło się w niedzielę 18 grudnia w auli Zakopiańskiego Centrum Edukacji. Za organizowanie Memoriału Jana Fudali dziękowało pracownikom TCKiS „Jutrzenka” córka artysty, Katarzyna Fudala-Tęcza.


„Cieszę się, że dzieło mojego taty jest kontynuowane, to co bardzo kochał jest przekazywane następnemu pokoleniu. Tata na pewno cieszy się widząc z góry tak liczną gromadę tańczących młodych górali” – mówiła.
 
„To wielka radość oglądać niezwykle uzdolnione góralskie dzieci i młodzież. Tak naprawdę wszyscy są dziś zwycięzcami, bo macie niezwykły dar. Widać, że wszyscy cieszycie się tym góralskim tańcem” – mówiła jurorka Memoriału Joanna Staszak, szefowa Wydziału Kultury zakopiańskiego Urzędu Miasta. Młodych górali oceniał także Paweł Łojas – założyciel Centrum Edukacji Regionalnej, instruktor tańca góralskiego.
 
Jury oceniało góralski taniec solowy w dwóch kategoriach. W grupie dziecięcej nagrody zdobyli:
1.       Monika Obrochta z Klemensem Gąsienicą-Giewontem
2.       Kalina Tęcza z Tomaszem Leją
3.       Amelia Wojtyczko z Maćkiem Łukaszczykeim-Capowskim
4.       Marysia Sieczka z Oskarem Sikorskim oraz Jakub Król-Jędraga z Marią Dębińską

W grupie młodzieżowej nagrody zdobyli:
1.       Natalia Guziak z Danielem Stramą
2.       Katarzyna Stasik z Pawłem Stopką-Mocarnym
3.       Martyna Galica z Piotrem Zubkiem i Joanna Topór-Orawiec z Janem Loleyem
 
Nagrody w konkursie ufundowała rodzina Fudala-Tęcza, Starostwo Tatrzańskie oraz Tatrzański Park Narodowy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.