PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2017 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

Wystawa w "Małym Watykanie"

Środa, 14 czerwca 2017 r.
Autor: Zakopiańskie Centrum Kultury

Wystawa w "Małym Watykanie""Małym Watykanem" święty Jan Paweł II nazywał zakopiańską "Księżówkę", traktując ją jak swój drugi dom. I właśnie w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym „Księżówka”, 5 czerwca, odbył się wernisaż wystaw: „Urodziłem się w Wadowicach” – projekt multimedialny Muzeum Domu Jana Pawła II w Wadowicach i „Reminiscencje Encyklik Jana Pawła II” - IV edycja konkursu ZPAP o/Zakopane.


Wystawom towarzyszy plenerowa ekspozycja złożona z plansz i fotogramów dokumentujących wizyty św. Jana Pawła II na Podhalu.

W imieniu organizatora wystawę otworzyła Lidia Rosińska – Podleśny - zastępca dyrektora ds. artystycznych Zakopiańskiego Centrum Kultury. Następnie głos zabrali: ks. biskup Artur G. Miziński - sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel – Andrianik - rzecznik KEP, ks. Jacek Pietruszka - dyrektor Domu Jana Pawła II w Wadowicach, ks. Lesław Mirek - dyrektor Księżówki, ks. Tomasz Boroń - dyrektor Księżówki w 1997 roku, starosta tatrzański Piotr Bąk, wiceburmistrz Wiktor Łukaszczyk.

„Urodziłem się w Wadowicach” to wystawa poświęcona św. Janowi Pawłowi II. W zbudowanym domu, w trzech pokojach, mieści się historia lat dzieciństwa i młodości spędzonych w Wadowicach, kapłaństwa w archidiecezji krakowskiej oraz posługi biskupa Rzymu. Opowiadają o niej teksty i zdjęcia umieszczone na ścianach poszczególnych pokoi, a także różne eksponaty, które pochodzą ze zbiorów Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, a twórcami wystawy są Barbara i Jarosław Kłaputowie.

„Reminiscencje Encyklik Papieskich Jana Pawła II” to wystawa będąca IV edycją konkursu plastycznego artystów zrzeszonych w ZPAP o/Zakopane. Jury konkursu stanowi publiczność, która w formie plebiscytu oddaje swoje głosy na wybrane prace. O wystawie i zasadach konkursu opowiedziała prezes ZPAP o/ Zakopane Ewa Ross-Baczyńska.

Wystawy można oglądać w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym "Księżowka", al. Przewodników Tatrzańskich 2, do 29 lipca (wt., czw., so. 10.00-16.00, Boże Ciało - nieczynne).

Organizatorem wystaw jest Zakopiańskie Centrum Kultury.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.