PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

„Na estakadzie”

Sobota, 1 lipca 2017 r.
Autor: Piotr Kyc

„Na estakadzie”Zakopiańska estakada, to kawałek pięknej promenady. Prawdopodobnie jest to najdroższa promenada spacerowa w Polsce. Ruchu pieszego w zasadzie nie ma. Czasami przemknie rowerzysta. W sezonie można spotkać spacerowiczów, którzy często trafiają tu przypadkowo, chcąc się dostać pod Gubałówkę, lub na Krupówki i nerwowo szukają wyjścia z tej kłopotliwej sytuacji. Ławeczki samotne. Nocami oryginalne, kute latarnie oświetlają przestrzeń bez ludzi- turystów, zakochanych, młodzieży, lokalnych miłośników taniego wina. Widok jak na dłoni, zagajnika, czy krzaków brak, w razie draki nie ma gdzie uciekać (pozostaje skok w dół). Te okoliczności zniechęcają. Tym bardziej cieszy każda inicjatywa związana z tym miejscem – a zdarza się to dwa ,trzy razy w roku. Tym razem 30 czerwca Tatrzański Klub Motoryzacyjny w Zakopanem zorganizował w tym miejscu comiesięczne spotkanie miłośników starej motoryzacji. Klub zrzesza kilkadziesiąt osób z całej Polski. Znany jest z organizowanego co roku na przełomie kwietnia i maja Tatrzańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych, który dodaje kolorytu majowych świętom. Najstarszym pojazdem jaki posiadają członkowie Klubu jest Dodge Brother - 1925r., własność Mieczysława Króla. Prawdopodobnie jedyny egzemplarz tego modelu na terenie naszego kraju.


Spotkanie „Na estakadzie ” być może stanie się cyklicznym wydarzeniem, które ożywi ten intrygujący fragment naszego miasta. Będzie to również okazja do „przewietrzenia”  weteranów szos.

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.