PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Wierchowe spotkania

Środa, 12 lipca 2017 r.
Autor: Monika Pitoń

Wierchowe spotkania8 i 9 lipca 2017 roku odbyły się dwa koncerty z cyklu "Wierchowe spotkania" w których wystąpili podopieczni Fundacji Pro Artis. Niezwykle uzdolnieni młodzi ludzie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności wspierani przez pierwszoplanowe gwiazdy polskiej estrady: Grzegorza Turnaua, Kasię Wilk, Sławka Uniatowskiego, Janusza Radka, Gosię Bernatowicz, Adama Krylika, Halinę Frąckowiak, Jarosława Płocicę -Jaro i Kasię Klich.


W sobotnim koncercie akompaniował Zespół Adama Sztaby, Orkiestra Klimatyczna i Hajlandery pod batutą Adama Sztaby I Agnieszki Kreiner. Koncert odbył się w gościnnych progach Nosalowego Dworu.
W niedzielę, w sali Centrum Kongresowego "Gerlach", w niezwykle żywiołowym koncercie, zaprezentowała się Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod batutą Agnieszki Kreiner, zespoły Turnioki i Hajlandery oraz, oczywiście, podopieczni Fundacji Pro Artis.
Koncerty prowadzili: Anna Dymna, Kasia Klich, Paweł Loroch i Marcin Zubek.
Parę Prezydencką, która objęła patronat honorowy nad "Wierchowymi Spotkaniami", reprezentował Wojciech Kolarski - Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta, który z okazji jubileuszu odczytał list, a także przekazał upominki dla podopiecznych Fundacji.
Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis, założona przez Małgorzatę i Andrzeja Brandstatterów, skupia wokół siebie dzieci i młodzież z Podhala, a także z innych stron Polski. Podopieczni Fundacji są w różnym wieku, pochodzą z różnych regionów, niektórzy z nich to osoby niepełnosprawne. Wszystkich łączy wspólna pasja - śpiewanie. Mają wielki talent, interesuje ich muzyka , chcą poznawać kulturę i folklor góralski. W tych wysiłkach wspierają ich ludzie estrady, polskiej i podhalańskiej, ludzie wielkiego serca. Stworzone wspólnie wyjątkowe interpretacje muzyczne, wzbudziły wśród publiczności olbrzymie wzruszenie i podziw. Kolejny raz wszyscy przekonaliśmy się o sile przyjaźni, o tym, że trzeba i warto przekraczać swoje bariery i ograniczenia, "nawet gdy do zamkniętych musisz pukać drzwi ", jak brzmiały słowa jednej z piosenek wykonywanych na koncercie. Oby te drzwi zawsze się otwierały bo efekty są wspaniałe!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.