PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Już dzisiaj KONCERT FINAŁOWY 40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego

Piątek, 4 sierpnia 2017 r.
Autor: Joanna Domańska

Już dzisiaj KONCERT FINAŁOWY 40. Dni Muzyki Karola SzymanowskiegoWystęp Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus  w piątek, 4 sierpnia 2017, godz. 20.00 w  Kościele p.w. Św. Krzyża będzie zwieńczeniem trwającego od 22 lipca festiwalu. Orkiestra wystąpi pod batutą swojej legendarnej założycielki i kierownika artystycznego – Agnieszki Duczmal, a także pracującej z Amadeusem od kilkunastu lat dyrygentki Anny Duczmal-Mróz. Orkiestra Kameralna PR Amadeus to wyjątkowa w świecie orkiestra smyczkowa, założona w 1968 roku. Zespół, którego siedzibą niezmiennie jest Poznań, występował już w większości krajów europejskich, w USA, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Kuwejcie, na Tajwanie i w Japonii. Zagrał jak dotąd setki koncertów w najznakomitszych salach świata, dokonał nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych w Polsce i za granicą, m.in. dla francuskiej TF1, japońskiej NHK, niemieckich stacji NDR, WDR, SFB londyńskiej BBC, kanadyjskiej CBC i radiofonii meksykańskiej.


Atrakcją koncertu będzie prawykonanie światowe utworu Jerzego Kornowicza pt. "Sceny z Witkacego".
„Sceny z Witkacego” to utwór na smyczki, instrumenty tradycyjne (janczary – cow bells, bicze, okaryny i fletnie), głosy i akcję teatralną. Warstwa tekstowa utworu jest złożona z listów Witkacego z Zakopanego adresowanych do jego żony i innych osób oraz z fragmentów jego dzieł.

W programie koncertu znajdą się również utwory Szymanowskiego, Góreckiego, Nowowiejskiego, Musorgskiego.
Solistami koncertu będą: Roman Widaszek – klarnet, Jarosław Żołnierczyk – skrzypce i Grzegorz Eckert – recytacje

Koncert poprowadzi Andrzej Kosowski, dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie.

Organizator: Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego

Piątek 4 sierpnia 2017, godz. 20.00 | Kościół p.w. Św. Krzyża, ul. Chałubińskiego 30

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.