PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2017 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

Piękne i Śwarni. Migawki fotograficzne Jerzego Z. Kosiuczenko z 49.MFFZG

Środa, 13 września 2017 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

Piękne i Śwarni. Migawki fotograficzne Jerzego Z. Kosiuczenko z 49.MFFZGSerwis fotograficzny Jerzego Z. Kosiuczenko z Międzynarodowego Festiwalu Ziem Górskich tym razem przedstawia portrety trzech wspaniałych zespołów. Bułgaria, Zespół NEVROKOPSKI pochodzący z okolic pasma górskiego Piryn. Bogato zdobione stroje i rytmicznie wygrywane melodie na tradycyjnych instrumentach (tamburyny i piszczałki) na długo zapadają w pamięci. Zespół jest zdobywcą Złotej Ciupagi w kategorii artystycznie opracowanej.


Rosja, Zespół SEVERNAYA RADUGA pochodzący z Jakucji. Występy zespołu odnosiły się do tradycji gór Kisiliakh, będących częścią pasma Gór Czerskich. "Kisilakh’’ oznacza w języku jakuckim kamiennych ludzi. Okolice te odznaczają się dominującym szamanizmem. Wspaniały był solowy śpiew ‘’toyuk’’ oraz popisy gry na narodowym instrumencie – drumli. Zespół uzyskał nagrodę im. Jeana Roche̍̍a za wprowadzenie w Świat odmiennych wierzeń , magii i tradycji.

Rumunia, Zespół DOINA AIDULUI pochodzący z miasteczka Aiud otoczonego górami Siedmiogrodu. Artyści na scenie pokazali niezwykłe widowisko związane z pasterskimi tradycjami tańca Haidaul. Zespół DOINA AIDULUI jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach a w Zakopanem uzyskał wyróżnienie regulaminowe w postaci Parzenicy Góralskiej.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.