PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

PRZEGLĄD POWRÓCIŁ DO ZAKOPANEGO

Piątek, 16 marca 2018 r.
Autor: Piotr Korczak

PRZEGLĄD POWRÓCIŁ DO ZAKOPANEGOW dniach 11-15 kwietnia 2018 roku, w Zakopanem odbędzie się 21. Edycja Przeglądu Filmów o Sztuce. Przegląd powraca w pełnej, konkursowej formie. Przegląd poprzedzą Salony Marcowe, które w przeszłości, wraz z imprezą filmową, tworzyły pełną ofertę kulturalnej zakopiańskiej wiosny. Autorem identyfikacji wizualnej tegorocznej edycji jest wybitny grafik, malarz, rysow-nik i plakacista - Piotr Młodożeniec, znany m.in. ze współpracy z marką Pan Tu Nie Stał.


Przeglądowi w formule konkursowej towarzyszyć będą pokazy specjalne,

wystawy, spotkania, koncert, a także warsztaty filmowe dla młodzieży. W konkursie wręczone zostaną trzy nagrody, w tym Grand Prix o wartości 10 tys. złotych. To nie wszystko - przyznana zostanie także nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacka Bromskiego.

Filmy zakwalifikowane do konkursu będzie oceniać jury podczas pokazów
konkursowych w dniach 12, 13 i 14 kwietnia w Kino Miejsce. Pokazy konkursowe otwarte są dla publiczności. Jury w składzie: Zofia Gołubiew, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jan Wierzejski oraz Beata Majcher i Lidia Rosińska- Podleśny z prawem jednego głosu, obradować będzie pod przewodnictwem Sławomira Idziaka.

Spośród nadesłanych 166 zgłoszeń filmowych komisja selekcyjna w składzie:
Urszula Dubowska, Jerzy Armata oraz Maciej Wojak wybierze filmy zakwalifikowane do pokazów konkursowych. Nabór zgłoszeń został zamknięty 10 marca. Lista filmów zakwalifikowanych do konkursu zostanie przedstawiona 30 marca.

Źródło: Materiały prasowe UM

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.