PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

PRZEGLĄD POWRÓCIŁ DO ZAKOPANEGO

Piątek, 16 marca 2018 r.
Autor: Piotr Korczak

PRZEGLĄD POWRÓCIŁ DO ZAKOPANEGOW dniach 11-15 kwietnia 2018 roku, w Zakopanem odbędzie się 21. Edycja Przeglądu Filmów o Sztuce. Przegląd powraca w pełnej, konkursowej formie. Przegląd poprzedzą Salony Marcowe, które w przeszłości, wraz z imprezą filmową, tworzyły pełną ofertę kulturalnej zakopiańskiej wiosny. Autorem identyfikacji wizualnej tegorocznej edycji jest wybitny grafik, malarz, rysow-nik i plakacista - Piotr Młodożeniec, znany m.in. ze współpracy z marką Pan Tu Nie Stał.


Przeglądowi w formule konkursowej towarzyszyć będą pokazy specjalne,

wystawy, spotkania, koncert, a także warsztaty filmowe dla młodzieży. W konkursie wręczone zostaną trzy nagrody, w tym Grand Prix o wartości 10 tys. złotych. To nie wszystko - przyznana zostanie także nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacka Bromskiego.

Filmy zakwalifikowane do konkursu będzie oceniać jury podczas pokazów
konkursowych w dniach 12, 13 i 14 kwietnia w Kino Miejsce. Pokazy konkursowe otwarte są dla publiczności. Jury w składzie: Zofia Gołubiew, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jan Wierzejski oraz Beata Majcher i Lidia Rosińska- Podleśny z prawem jednego głosu, obradować będzie pod przewodnictwem Sławomira Idziaka.

Spośród nadesłanych 166 zgłoszeń filmowych komisja selekcyjna w składzie:
Urszula Dubowska, Jerzy Armata oraz Maciej Wojak wybierze filmy zakwalifikowane do pokazów konkursowych. Nabór zgłoszeń został zamknięty 10 marca. Lista filmów zakwalifikowanych do konkursu zostanie przedstawiona 30 marca.

Źródło: Materiały prasowe UM

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.