PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

"Malowane na szkle i nie tylko"

Niedziela, 27 maja 2018 r.
Autor: Piotr Kyc

Piotr KycRestauracja Regionalna "Bąkowa Zohylina Wyźnio" to miejsce z charakterem, pierwsza nowo powstała, autentycznie regionalna knajpa, która zapoczątkowała rozwój tego typu gastronomii pod Giewontem. Niepowtarzalny, regionalny klimat, którego brakowało w Zakopiańskiej gastronomii w latach dziewięćdziesiątych. Atrakcyjne położenie z dala od centrum sprzyjało urządzaniu spotkań polityków rożnych szczebli - od radnych z samorządów lokalnych poprzez urzędników z ministerstw, aż do do prezydentów. Było w „Zohylinie” elegancko, regionalnie, dyskretnie...


25 maja w „Bąkowej Zohylinie Wyźniej” królowała sztuka. Ściany karczmy ozdobiły prace Marii Gąsienicy Gładczan. Wernisaż wystawy „ Malowane na szkle i nie tylko" uświadomił wielu uczestnikom spotkania, jak wszechstronna jest autorka prezentowanych prac. I zapewne taki był jeden z głównych celów piątkowej wystawy zorganizowanej przez Związek Podhalan oddział Zakopane i Restaurację. Uhonorowano w ten sposób 45 lat twórczości Pani Marii - wieloletniego, aktywnego członka Związku Podhalan i cenioną, wszechstronną artystkę.

Gratulujemy Pani Marii Gąsienicy-Gładczan jubileuszu i życzymy kolejnych owocnych artystycznie lat twórczości a do Zohyliny zapraszamy, bo tu nadal jest elegancko, regionalnie i tak poza zgiełkiem Krupówek.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    30 zł
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.