PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2018 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

Wernisaż w Restauracji U Wnuka

Sobota, 30 czerwca 2018 r.
Autor: Piotr Kyc

Piotr KycW piątek 29 czerwca Restauracja U Wnuka zaprosiła gości na wernisaż malarstwa na szkle Bożeny Doleżuchowicz-Mickiewicz. Wystawa zatytułowana „Tradycja i nie tylko” prezentuje świat artystki pełen kwiatów, ptaków, postaci świętych. Pani Bożena urodziła się w Zakopanem, gdzie spędziła dzieciństwo i młodość.  Pochodzi z rodziny z artystycznymi tradycjami. Jej ojciec, Adam Doleżuchowicz, był znanymi cenionym artystą ludowym, rzeźbiarzem i malarzem. Jemu też poświęciła wiele uwagi w swojej wypowiedzi, tak jak w roku 2014, kiedy w Kościelisku debiutowała artystycznie pierwszą wystawą w Polsce.


Ojciec był dla mnie wzorcem jeśli chodzi o pracę. Zawsze mnie fascynowało, co robi, jak miesza farby, jak obchodzi się z kawałkiem drewna. To zadecydowało o wyborze szkoły średniej. Jestem absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Pięknych im. A. Kenara. Ukończyłam rzeźbę, ale bliżej mi było i jest do malarstwa. Malowanie na szkle przyszło dość późno. Wcześniej malowałam olejami i pastelami. Jest mi trudno wyzwolić się z wzornictwa mojego taty, ono tkwi cały czas w moim sercu. Bardzo często sięgam do jego malowania, ale staram się iść też własną drogą” – mówiła artystka. 

Gospodynią wernisażu była dr Małgorzata Wnuk.

Zapraszamy do Restauracji U Wnuka, do obejrzenia malarstwa Bożeny Doleżuchowicz-Mickiewicz. To oryginalne, interesujące, pełne radości malarstwo.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.