PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Złote Gody Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich - publikacje okolicznościowe

Sobota, 18 sierpnia 2018 r.
Autor: Piotr Kyc

Złote Gody Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich - publikacje okolicznościoweMiędzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem trwa. Towqarzysza mu liczne imprezy o których można przeczytać na WATRZE. Cenną inicjatywą podjęta przez Gminę Miasto Zakopane jest działalność wydawnicza. Z okazji Złotych Godów Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich Miasto Zakopane wydało m.in. następujące publikacje: Album fotograficzny w opracowaniu Agnieszki - Nowak Gąsienicy i Joanny Staszak "50 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 1968-2018" . Opracowanie: Agnieszka Nowak- Gąsienica, Joanna Staszak, Anna Karpiel Semberecka.


Teczka w reprodukcjami pięćdziesięciu plakatów festiwalowych w formacie A 3, "Kolekcja plakatów Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich" . Rzecz wyjątkowa, unikalna. Pomysł wiceburmistrz Zakopanego Agnieszki Nowak-Gąsienicy. 

 

  Album  o koniach  pod Tatrami  "Konie na skalnym Podhalu" autorstwa Szymona Bafii. Jest to omówienie historii pojawienia się tego sympatycznego, kojarzonego z Tatrami  zwierzęcia, oraz różnych form jego wykorzystania. Książka uświadamia nam, że dzięki hodowcom z Podhala konie mają się tutaj dobrze. Jeszcze są.    

 

  "Kalejdoskopowy świat . Z historii kiermaszów sztuki ludowej w Zakopanem w latach 1968 - 2017". Publikacja autorstwa Jolanty Flach poświęcona twórcom ludowym, którzy brali udział  w kiermaszach sztuki ludowej towarzyszących Międzynarodowemu Festiwalowi Ziem Górskich w Zakopanem od początku jego istnienia. Książka bardzo starannie opracowana, fotografią towarzyszą obszerne komentarze nie ograniczające się do prezentacji sylwetki twórców, ale będące zapisem rozmów prowadzonych z nimi przez autorkę. Są też informacje o dziełach artystów, stosowanej technice a nawet światach przedstawionych w dziełach. Takiej książki nie można napisać w ciągu roku. Takie książki pisze się latami. Świetna synteza, prawie encyklopedia twórców ludowych.

 

  Promocje wyżej wymienionych publikacji zorganizowana w dniu 16 sierpnia przy namiocie festiwalowym, gdzie znajdują się wybrane fotografie z publikacji Jolanty Flach i Szymona Bafii,  a następnie w Magistracie Miejskim. Tam Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula podziękował autorom. Wszyscy obecni otrzymali w prezencie zestaw czterech książek, co było miłą niespodzianką.                

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.