PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopane - zabawy taneczne.

Środa, 22 sierpnia 2018 r.
Autor: Piotr Kyc

50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopane - zabawy taneczne.W programie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich jest wiele imprez. Przede wszystkim są koncerty festiwalowe, co jest zrozumiałe. Towarzyszą im koncerty towarzyszące oraz wystawy plenerowe, prezentacje książek, parady dorożek ulicami Zakopanego, Mistrzostwa Podhala w Powożeniu, konkurs Fiakier Roku, konkursy na Śpiew Pytacki, wystawy fotografii, Konferencje naukowe, konferencje prasowe, Orszak weselny, Parada z Placu Niepodległości, Roztańczone Zakopane, czyli wspólna zabawa z „gośćmi weselnymi”, Msze Święte, Korowody,Wystawa Owczarków Podhalańskich, Jarmarki św. Cecylii, warsztaty sztuki i rękodzieła podhalańskiego, animacje dla najmłodszych, Międzynarodowy Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki, Folklor w Miejscu -prezentacja filmów o tematyce regionalnej, dni narodowe.


Ciekawą imprezą jest zabawa taneczna z zespołami w wiosce festiwalowej, która odbywa się codziennie w namiocie plenerowym. Są to późne godziny wieczorne , dlatego tłumów nie ma , ale jest to jedno z najbardziej zapadających w pamięć wydarzeń dla pasjonatów , którzy aktywnie uczestniczą w festiwalu. Niepowtarzalna okazja , aby się nauczyć się rożnych egzotycznych tańców!

Tak też było w ostatni wtorek. Po koncertach zespołów z Bułgarii i Kasiny Wielkiej można się było nauczyć tańców bałkańskich.

Zapraszamy do wioski festiwalowej po zmroku. Ogniska płoną, bufety działają, słychać śpiewy a przede wszystkim można zatańczyć rożne egzotyczne tańce.

 

Zapraszamy również do oglądania bezpośrednich transmisji internetowych na stronie www.watra.pl

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.