PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

65 lat Jutrzenki

Sobota, 27 października 2018 r.
Autor: Piotr Korczak

65 lat JutrzenkiW tym roku Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem obchodzi jubileusz 65-lecia swojego istnienia. Na przestrzeni tych lat Dom Kultury popularyzował kulturę regionalną, a także rozwijał talenty dzieci i młodzieży z Powiatu Tatrzańskiego. Prezentował osiągnięcia artystyczne nie tylko na terenie kraju, ale i również poza jego granicami.


W ramach obchodów można było obejrzeć wernisaż wystawy pt: „Sztuka dzieci i młodzieży na przestrzeni lat” oraz występ zespołu góralskiego „Zornica”. Oprawę muzyczną uświetniła Muzyka Góralska „Jutrzenka” pod kierownictwem Krzysztofa Trebuni-Tutki.

W uroczystości wzięli udział Starosta Tatrzański Piotr Bąk, Wicestarosta Jerzy Zacharko, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Anna Król –Józaga oraz wszyscy pracownicy Placówki, którzy na przestrzeni 65 lat tworzyli historię tego niezwykłego miejsca. Dzięki nim możemy dzisiaj cieszyć się wspaniałymi dziełami wychowanków oraz licznymi nagrodami osiąganymi w konkursach i przeglądach.

Podczas obchodów zostały wręczone podziękowania nauczycielom oraz pracownikom za ich zaangażowanie i profesjonalizm w pracy, a także dorobek artystyczny na rzecz Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”. Zarząd Powiatu Tatrzańskiego ufundował również profesjonalne stanowisko komputerowe do realizacji zajęć graficznych.

Tekst: Starostwo Powiatowe w Zakopanem

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.