PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2019 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Zakopane

Kultura

Kolędowanie w Restauracji „U Wnuka” - wieczór z Dariuszem Niemirowiczem

Niedziela, 3 lutego 2019 r.
Autor: Piotr Kyc

Kolędowanie w Restauracji „U Wnuka” - wieczór z Dariuszem NiemirowiczemZakończył się czas śpiewania kolęd. 2 lutego w Zakopanem miały miejsce dwa ostatnie wydarzenia związane z kolędowaniem. W ramach X Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył…”, w Centrum Formacyjno – Szkoleniowe „Księżówka” odbył się koncert Antoniny Krzysztoń, a w Restauracji U Wnuka po raz trzynasty spotkano się na wspólnym kolędowaniu. Spotkanie prowadził Dariusz Niemirowicz - śpiewak operowy (bas) i pedagog. Zebrani nie tylko śpiewali kolędy, ale dowiedzieli się do od Mistrza, jak należy to czynić, co dla wielu było zaskoczeniem. Część polskich kolęd ma formę taneczną. Są polki, polonezy, oberki, kujawiaki. Nie wszystkie mają formę taneczną. Śpiewamy kołysanki i hymny. Świadomość tego co się śpiewa i o czym, ma znaczenie zasadnicze.


Oprócz śpiewu wybrzmiało się U Wnuka i słowo poetyckie. Recytowano fragmenty wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Ernesta Brylla i Jana Kasprowicza.

   Gospodynią Wieczoru U Wnuka była dr Małgorzata Wnuk.

 

  Dariusz Niemirowicz, jako śpiewak operowy debiutował w Warszawskiej Operze Kameralnej i Teatrze Wielkim w Warszawie. W 1981 roku otrzymał angaż do Landestheater Coburg, następnie do Theater der Stadt Heidelberg i do Musiktheater im Revier Gelsenkirchen. Gościnnie występował w całych Niemczech. Od 1990 do 1996 roku był solistą Volksoper i Staatsoper in Wien. W 1997 roku powrócił na scenę niemiecką do Stadttheater Freiburg.

Jego repertuar obejmuje zarówno role gatunku buffa takie jak Don Pasquale czy Don Magnifico i Dulcamara, jak również seria – SarastroMephisto, Zaccharia, Rocco, Philipp II. i szereg innych. Ma w swoim dorobku ponad sto partii operowych i operetkowych.

Jako śpiewak koncertowy wykonuje partie oratoryjne i kantatowe: EliasPaulusDie Schöpfung. W repertuarze posiada dzieła BachaBeethovenaBruckneraDvořáka, Händla, Haydna, Mendelssohna- Bartholdyego, Mozarta, Pucciniego, Reinthalera, Rossiniego, Schuberta, Schütza, Verdiego i in.

Jako pedagog śpiewu uczy od 1990 roku, od 2006 roku w Zespole Szkół Muzycznych II st. w Warszawie, jest adiunktem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Nagrody i wyróżnienia

Fonografia

Nagrania radiowe i telewizyjne:

  • 1981 La Boheme Giacomo Puccini, nagrane przez telewizję Czechosłowacką w Bratysławie

Nagrania płytowe

2006 Requiem pro Dufenctis Domenico Cimarosa  (zródło-WIKIPEDIA)

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.