PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2019 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

Warsztaty ZPAP na Zakopiańskim Dniu Dziecka

Niedziela, 2 czerwca 2019 r.
Autor: Monika Stanisławska-Pitoń

Warsztaty ZPAP na Zakopiańskim Dniu Dziecka1 czerwca na Równi Krupowej odbył się Zakopiański Dzień Dziecka organizowany przez Urząd Miasta Zakopanego. Jedną z organizacji, która włączyła się w jego przeprowadzenie był Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Zakopane.Postanowiliśmy zorganizować warsztaty wprowadzające młodzież i dzieci w tajniki warsztatowe technik plastycznych. Są to techniki , którymi się posługujemy jako artyści praktykujący na co dzień swoją dziedzinę sztuki. Sylwia Biernacik, malarka z Zakopanego, ale też projektantka artystycznej grafiki użytkowej zapoznała młodzież z tworzeniem plakatu. Po zapoznaniu dzieci z historią i przykładami dobrych plakatów rozpoczęto prace. Tematem było "Zakopane symbolicznie". Sylwia postawiła na wyrazistość, obraz miał być z daleka rozpoznawalny i kontrastowy. Z Nowego Targu przyjechała do nas Pracownia Artystyczna Inversja Dawida i Magdaleny Kędzierskich. Odbyły się cieszące się olbrzymią popularnością warsztaty z gliny. Dzieci dowiadywały się w jaki sposób rzeźbi się w glinie i poznawały proces tworzenia rzeźby. Na same rzeźby trzeba zaczekać aż wyschną i zostaną wypalone- proces trwa ok. 3 tygodni.


Nie mniejszą popularnością cieszyły się warsztaty Barbary Piszczór. Malarka pejzażowa i portretowa i doświadczony pedagog, przekazywała swoją wiedzę dotyczącą malowania pejzaży. Pogoda i pobyt w plenerze sprzyjały- młodzież malowała w trudnej technice olejnej rysujący się przed nami widok. Powstały bardzo udane pejzaże. Młodsze dzieci malowały w technice akrylowej . Ochronne fartuchy nie dały rady osłonić twarzy, które też były kolorowe, ale jak wiemy brudne dzieci to dzieci szczęśliwe, a po uśmiechach można było wnioskować że takie właśnie były.

Warsztaty portretowe dla młodzieży były prowadzone przez Monikę Stanisławską-Pitoń , malarkę z Kościeliska i jej męża, architekta. Studium twarzy w ograniczonej kolorystyce było możliwe do przeprowadzenia dzięki cierpliwemu modelowi. Odnalezienie granicy- czy rysować to, co się widzi, czy to co się wie na temat przedmiotu rysowanego, w tym przypadku twarzy -było głównym zagadnieniem tego warsztatu.

Wśród dzieci są prawdziwe talenty malarskie i rysunkowe. Warto za pomocą zabawy próbować dzieci zachęcić do odnalezienia w sobie iskry artystycznej, szukania piękna i radości w tworzeniu.

Dziekujemy Dzieciakom za energię, radość, kreatywność, jesteście WSPANIALI! A ich rodzicom za to, że przyprowadzili swoje pociechy i kibicowali nam w pracy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.