PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2020 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

Festiwalowe konkursy rozstrzygnięte

Niedziela, 23 sierpnia 2020 r.
Autor: Piotr Korczak

Festiwalowe konkursy rozstrzygnięteO godzinie 16:00, w ogrodzie Centrum Kultury Rodzimej – Willi Czerwony Dwór, zebrały się komisje konkursowe wraz z gośćmi i laureatami. Po przywitaniu przybyłych osób zostały ogłoszone wyniki: konkursu fotograficznego, przez Panią Reginę Korczak – Watychę oraz konkursu plastycznego, przez Panią Lidię Rosińską – Podleśny.


Nagrody rzeczowe wraz z festiwalowymi gadżetami i słodkościami, przekazali uczestnikom członkowie Jury.

Konkursy „Żywioł folkloru” oraz konkurs plastyczny na Dziecięcy plakat festiwalowy, organizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prace dzieci, które zajęły pierwsze trzy miejsca (I miejsce – Jan Turski, II miejsce (dwa równorzędne miejsca) – Zuzanna Gucwa i Kalina Rosiek, III miejsce (dwa równorzędne miejsca) – Piotr Bachleda i Regina Nędza Chotarska), zostaną reprodukowane w postaci pocztówki okolicznościowej.

Natomiast praca, która zajęła I miejsce (Jan Turski) zostanie dodatkowo reprodukowana w postaci plakatu.

Obrazy dzieci można obejrzeć w formie wystawy w parku miejskim im. Józefa Piłsudskiego od 4 sierpnia do końca miesiąca, na którą serdecznie zapraszamy.

Wszystkim jeszcze raz gorąco gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych festiwalowych wydarzeniach.

Całość spotkania została przeprowadzona w dwóch odsłonach; zarówno na żywo, jak i online. Relację z wręczenia nagród można obejrzeć na YouTubie.

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.