PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Inkubator kończy szkolenia liderek i liderów

Czwartek, 15 października 2020 r.
Autor: Adam Zalewski

Inkubator kończy szkolenia liderek i liderówNiecały rok minął od dnia inauguracji kolejnej edycji Inkubatora Inicjatyw. Po owocnych miesiącach ciężkiej, wspólnej pracy odbyło się ostatnie szkolenie, które zakończyło cykl edukacyjny Inkubatora, mający na celu wsparcie szkoleniowe dla liderek i liderów społecznych z terenu całego Podhala. W ostatnim szkoleniu uczestniczył gość specjalny szefowa programu Liderzy Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności Agnieszka Szelągowska. Projekt Liderów to unikatowy i kompleksowy program wsparcia i rozwoju liderów działających na rzecz swojego lokalnego środowiska. Fundacja od początku funkcjonowania działa na rzecz umacniania społeczeństwa obywatelskiego. Zorganizowała już 36 programów szkoleniowych na terenie całej Polski, przeznaczając na ten cel ponad 217 mln USD.


Jak mówi Adam Zaleski koordynator i organizator podhalańskiego Inkubatora Inicjatyw - To nie koniec projektu, przed uczestnikami i uczestniczkami realizacja inicjatyw społecznych, które finansowo wspiera Inkubator. Skończył się czas niezwykły, czas w którym uczestniczy i uczestniczki otrzymali szeroko rozumiane, kompleksowe wsparcie szkoleniowe i edukacyjne. Był to czas w którym mogliśmy poznać ciekawych ludźmi i pasjonatów z naszego regionu, zintegrować ich oraz zaplanować dalsze działania w których będziemy im kibicować i wspierać. 

Poza pomocą w koordynacji zakwalifikowanych projektów, organizatorzy przygotowali również cały program edukacyjny, dedykowany zarówno nowicjuszom jak i doświadczonym działaczom społecznym. W programie otrzymali oni wsparcie edukacyjne, tutoringowe i finansowe. Spotkania szkoleniowe prowadzone były przez wykwalifikowanych trenerów i trenerki. Szkolenia zainaugurowane zostały warsztatami z myślenia projektowego prowadzonymi w Willi Oksza przez Jakuba Mateusza Figusa – doktoranta językoznawstwa UJ. W kolejnych etapach programu szkoleniowego liderzy mogli nauczyć się skutecznego pozyskiwania funduszy na swoją działalność, dzięki wykładowi Moniki Zawady-Miski. Wiedzę o sztuce prezencji, argumentacji i krasomówstwa uczestnicy projektu otrzymali z kolei od Łukasza Słoniowskiego, wiceprezesa Krakowskiego Parku Technologicznego. Szkolenie z pracy zespołowej zostało poprowadzone przez pedagoga i socjologa, Przemka Dziewitka. Bezcenne wskazówki odnośnie umiejętności komunikacyjnych liderzy pozyskali od Magdaleny Wajdy, która prowadziła swoje warsztaty w budynku Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara.

W trudnych czasach pandemii koronawirusa, również Inkubator Inicjatyw musiał dopasować harmonogram do warunków społecznej izolacji. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi, kolejne sesje szkoleniowe zostały przeniesione na platformę cyfrową. Pierwsze szkolenie w formule online prowadzili specjaliści mediów społecznościowych, Grzegorz Olszowik, założyciel Ambasady Kreatywności i Sabina Dziuba, właścicielka firmy PS Relations. Po kilku miesiącach, uczestnikom udało się ponownie spotkać osobiście w ramach warsztatów prowadzonych przez Emilię Glistę, trenerkę, specjalistkę animacji wspólnot samorządowych i absolwentkę Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ostatnie szkolenie inkubatora z pracy zespołowej, które odbyło się w Kenarze poprowadziła znakomita trenerka Agnieszka Podwilk – również animatorka kultury, twórczyni projektów społecznych, facylitatorka i fundraiserka. 

Uczestnicy projektu wciąż mogą liczyć na profesjonalną pomoc ze strony organizatorów. W ramach projektu Inkubatora Inicjatyw działa również przestrzeń dedykowana organizacjom pozarządowym i aktywnym obywatelom z powiatu tatrzańskiego, do której zaprosimy ponownie gdy tylko sytuacja na to pozwoli. 

Projekt realizowany jest w partnerstwie ze wszystkimi gminami z terenu powiatu tatrzańskiego. Współfinansowany jest przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem i Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Spinka góralska XIISpinka góralska XIIMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.