PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2020 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

Mikołajkowa Gra Miejska -Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie

Niedziela, 6 grudnia 2020 r.
Autor: Piotr Kyc

Mikołajkowa Gra Miejska -Muzeum Jana Kasprowicza na HarendzieZakopiańskie Mikołajki były w tym roku skromne. Okoliczności nie pozwoliły na organizację większej imprezy. Mikołaj bez względu na sytuację musi jednak dostarczyć prezenty, bo większość dzieci jest grzeczna, a w tym dniu grzeczne są wszystkie. Jedną z atrakcji była Mikołajkowa Gra Miejska podczas której dzieci w towarzystwie dorosłych spacerowały po mieście, aby poznać najważniejsze budynki związane z historią Zakopanego. Uczestnicy zaopatrzeni w kartę do gry odwiedzali miejsca wskazane na mapie i zdobywali słodkie, pięknie zapakowane upominki.


Ślady Mikołaja prowadziły do następujących miejsc: Miejska Galeria Sztuki im. hr. Wł. Zamoyskiego, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego, Muzeum Tatrzańskie im. dra T. Chałubińskiego – Chałupa Gąsieniców Sobczaków, Tatrzański Park Narodowy – Centrum Edukacji Przyrodniczej, Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie, Teatr im. St. I. Witkiewicza, Aqua Park Zakopane, Kaplica w Jaszczurówce.

     Uczestnicy, którzy zebrali minimum 5 pieczątek ze wskazanych miejsc  wrzucili je do mikołajowej urny  przed Urzędem Miasta. Kto wygra upominek ufundowany przez Burmistrza Miasta Zakopane?

  Oto parę zdjęć z Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie, które odwiedziło kilkadziesiąt osób.

Pojawiały się  i dzieci z klasy I i II z pobliskiej szkoły, na które czekały prezenty pozostawione nocą przez Świętego Mikołaja. Rozdawała je Pani Kustosz, która została mianowana Pomocnikiem Świętego Mikołaja.

 

Gra miejska trwa nadal.

Więcej informacji na stronie:

https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-wyroznione/mikolajkowa-gra-miejska

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.