PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2021 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

SALON MARCOWY 2021 I POKAZ FILMÓW O SZTUCE - ZAINAUGUROWANY

Środa, 24 marca 2021 r.
Autor: Zakopiańskie Centrum Kultury/Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego

SALON MARCOWY 2021 I POKAZ FILMÓW O SZTUCE - ZAINAUGUROWANYW sobotę 20 marca br. w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego o godz. 17:00 zainaugurowaliśmy wernisażem online tegoroczny SALON MARCOWY 2021 I POKAZ FILMÓW O SZTUCE. JÓZEF WILKOŃ. Wszystkich, którzy nie mogli być z nami podczas jego premiery, zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu i fotorelacji z otwarcia wystawy z udziałem samego Artysty.


W przygotowanym materiale filmowym możemy posłuchać wypowiedzi organizatorów wydarzenia, kuratorek, przedstawicielki Fundacji „ARKA” im. Józefa Wilkonia oraz samego Mistrza.

O idei tegorocznego Salonu Marcowego i pokazu filmów przybliżających twórczość i sylwetkę artysty opowiedziały: Lidia Rosińska Podleśny, Urszula Dubowska, Beata Majcher oraz Blanka Wyszyńska-Walczak. Uzupełnieniem całości były słowa Józefa Wilkonia, który nie krył zaskoczenia i wzruszenia podczas wizyty w Miejskiej Galerii Sztuki. Sam artysta tak skomentował w wywiadzie dla Radia Kraków swoją wizytę w galerii:

„Pozwolę sobie opisać swoje wrażenie, jak wszedłem na salę i zobaczyłem swoją wystawę. Na ostatnim planie mój Lament Gotycki, jest mu wyjątkowo twarzowo z tą białą ścianą. Wystawiałem go już w kilku miejscach: i w piwnicach zamkowych, ale tutaj jest mu wyjątkowo twarzowo. Powiedziałem to głośno wśród zgromadzonych gości, aby to ogromnie wszystkich wzruszyło. Trudno jest czasem powiedzieć coś dobrego o swoich pracach, ale powiem, że mi się tak cieplutko zrobiło, przyjemnie, bardzo się z tego ucieszyłem. Bardzo pięknie jest wszystko urządzone i ułożone przez tutejszych gospodarzy i jestem im za to ogromnie wdzięczny. Jest to moja jedna z najładniejszych wystaw i bardzo się z tego cieszę i jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili.”

W imieniu Burmistrzów Miasta Zakopane, p. Joanna Staszak -  Naczelnik Wydziału Kultury podziękowała Józefowi Wilkoniowi za obecność oraz złożyła artyście imieninowe życzenia, jako że świętował ten dzień właśnie w zakopiańskiej galerii. Podziękowania i życzenia na ręce artysty złożyła również p. Lucyna Galica-Jurecka - Przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miasta Zakopane.

Wernisaż można obejrzeć pod linkiem:

https://youtu.be/hlSGNCp9HRM

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.