PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2021 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

„Artyści Zakopiańscy 2021”

Wtorek, 31 sierpnia 2021 r.
Autor: Zakopiańskie Centrum Kultury/Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego

„Artyści Zakopiańscy 2021”W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego trwa wystawa „Artyści Zakopiańscy 2021”. Wystawa pokazuje całe współczesne spektrum dyscyplin, postaw i kierunków. Jednocześnie jest prezentacją artystów w każdym wieku, zarówno tych doświadczonych, jak również młodych, początkujących, którzy poprzez udział w projekcie „Artyści Zakopiańscy 2021”, po raz pierwszy prezentują swoje prace w przestrzeni galerii. Zapraszamy do obejrzenia online drugiej części prezentacji artystów biorących udział w wystawie, zgodnie z kolejnością alfabetyczną.


Jedocześnie serdecznie zapraszamy na wystawę do przestrzeni galerii.
Więcej informacji o artystach w mediach społecznościowych Miejskiej Galerii Sztuki.

Tadeusz Jakub Dworzyński – artysta malarz. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi.

Ewa Fortuna – artystka specjalizująca się w collagu i tkaninie. Studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w 1970 roku w pracowni prof. Leszka Wajdy w Katedrze Wystawiennictwa. Członkini ZPAP o. Zakopane.

Krzysztof Frys – artysta malarz, rzeźbiarz, projektant wnętrz. Studia ukończył na Wydziale Rzeźby i Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zrealizował dwa dyplomy, pierwszy na Wydziale Architektury Wnętrz w pracowni Teresy Kruszewskiej w 1983 roku, drugi na Wydziale Rzeźby w pracowni Zofii Demkowskiej w 1985 roku.

Katarzyna Głowacka-Koper – artystka sztuk wizualnych. Ukończyła studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Antoni Grabowski – rzeźbiarz. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby. Członek ZPAP o. Zakopane.

Anna Hebda – graficzka, projektantka. Ukończyła grafikę na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. W 2015 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom magisterski w pracowni ilustracji dr hab. Małgorzaty Malwiny Niespodziewanej oraz aneks do dyplomu z projektowania graficznego pod opieką dr hab. Jakuba Pierzchały.

Czesław Jałowiecki – rzeźbiarz. Studiował na PWSSP w Poznaniu na Wydziale Rzeźby w pracowniach Jacka Pugeta i Bazylego Wojtowicza. Członek ZPAP o. Zakopane.

Janusz Jędrzejowski – rzeźbiarz. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby. Zrealizował dyplom w pracowni profesora Józefa Murzyna.

Bartłomiej Jurecki – fotograf. Absolwent Krakowskiej Szkoły Artystycznej i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, gdzie uzyskał tytuł Magistra Fotografii.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.