PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2021 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

„Artyści Zakopiańscy 2021”

Czwartek, 9 września 2021 r.
Autor: Zakopiańskie Centrum Kultury/Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego

„Artyści Zakopiańscy 2021”W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego trwa wystawa „Artyści Zakopiańscy 2021”. Tegoroczny edycja odbywa się w roku jubileuszowym dla budynku Bazaru Polskiego, w którym mieści się Miejska Galeria. Bazar Polski obchodzi bowiem w tym roku swoje 110 lecie. Zapraszamy do obejrzenia online trzeciej części prezentacji artystów biorących udział w wystawie, zgodnie z kolejnością alfabetyczną. Jedocześnie serdecznie zapraszamy na wystawę do przestrzeni galerii. Więcej informacji o artystach w mediach społecznościowych Miejskiej Galerii Sztuki.


Edyta Klaper – ilustratorka, projektantka druków na tkaninie. Absolwentka kierunku Tkaniny i Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi.

Małgorzata Kowalczyk – artystka specjalizująca się w technice tkaniny. Absolwentka Technikum Tkactwa Artystycznego im. Heleny Modrzejewskiej w Zakopanem w pracowni Marii Bujakowej. Członkini ZPAP o. Zakopane.

Bartosz Leszczyna - artysta malarz. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem obronił w 1999 roku w pracowni Leona Tarasewicza.

Konsuela Madejska-Turska – malarka. Ukończyła krakowski Uniwersytet Pedagogiczny.

Małgorzata Majerczyk – malarka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zrealizowała dyplom z grafiki w pracowni sitodruku prof. W. Węgrzyna, dyplom dodatkowy w pracowni rysunku i malarstwa u prof. Janusza Karbowniczka. Natomiast dyplom magisterski obroniła w pracowni malarstwa prof. Jacka Rykały.

Jolanta Podleśny – malarka. Członkini ZPAP o. Zakopane.

Teresa Ratułowska – rzeźbiarka. Ukończyła studia na Wydziale Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2017 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom magisterski w pracowni prof. Adama Myjaka i dr Andrzeja Sołygi.

Jadwiga Rogowiec – malarka, projektantka. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz. Dyplom uzyskała w pracowni wystawiennictwa prof. Henryka Wiśniewskiego.

Agnieszka Rokicka – graficzka. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie. Dyplom zrealizowała w 2009 w pracowniach drzeworytu i litografii na Wydziale Grafiki.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.