PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2021 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Zakopane

Kultura

„Artyści Zakopiańscy 2021”

Czwartek, 9 września 2021 r.
Autor: Zakopiańskie Centrum Kultury/Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego

„Artyści Zakopiańscy 2021”W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego trwa wystawa „Artyści Zakopiańscy 2021”. Tegoroczny edycja odbywa się w roku jubileuszowym dla budynku Bazaru Polskiego, w którym mieści się Miejska Galeria. Bazar Polski obchodzi bowiem w tym roku swoje 110 lecie. Zapraszamy do obejrzenia online trzeciej części prezentacji artystów biorących udział w wystawie, zgodnie z kolejnością alfabetyczną. Jedocześnie serdecznie zapraszamy na wystawę do przestrzeni galerii. Więcej informacji o artystach w mediach społecznościowych Miejskiej Galerii Sztuki.


Edyta Klaper – ilustratorka, projektantka druków na tkaninie. Absolwentka kierunku Tkaniny i Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi.

Małgorzata Kowalczyk – artystka specjalizująca się w technice tkaniny. Absolwentka Technikum Tkactwa Artystycznego im. Heleny Modrzejewskiej w Zakopanem w pracowni Marii Bujakowej. Członkini ZPAP o. Zakopane.

Bartosz Leszczyna - artysta malarz. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem obronił w 1999 roku w pracowni Leona Tarasewicza.

Konsuela Madejska-Turska – malarka. Ukończyła krakowski Uniwersytet Pedagogiczny.

Małgorzata Majerczyk – malarka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zrealizowała dyplom z grafiki w pracowni sitodruku prof. W. Węgrzyna, dyplom dodatkowy w pracowni rysunku i malarstwa u prof. Janusza Karbowniczka. Natomiast dyplom magisterski obroniła w pracowni malarstwa prof. Jacka Rykały.

Jolanta Podleśny – malarka. Członkini ZPAP o. Zakopane.

Teresa Ratułowska – rzeźbiarka. Ukończyła studia na Wydziale Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2017 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom magisterski w pracowni prof. Adama Myjaka i dr Andrzeja Sołygi.

Jadwiga Rogowiec – malarka, projektantka. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz. Dyplom uzyskała w pracowni wystawiennictwa prof. Henryka Wiśniewskiego.

Agnieszka Rokicka – graficzka. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie. Dyplom zrealizowała w 2009 w pracowniach drzeworytu i litografii na Wydziale Grafiki.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.