PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2021 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

Kino Bez Obaw

Wtorek, 9 listopada 2021 r.
Autor: Adam Zaleski

Kino Bez ObawZakopane to miasto w którym nie tylko turyści powinni czuć się dobrze. W mieście pod Tatrami trwa Projekt Kino Bez Obaw realizowany przez Kulawą Ekipę, akcja przybliża światy zakopiańskich kin do światów osób ze szczególnymi potrzebami. Wszyscy kochamy i chcemy chodzić do kina, jednak nie wszyscy możemy. Inicjatywa zwiększy ilość miejsc kulturalnych otwartych na osoby ze szczególnymi potrzebami, sprawi, że kina staną się przestrzeniami bardziej dostępnymi i przyjaznymi dla dzieci, młodzieży i dorosłych z różnego rodzaju niepełnosprawnościami (fizycznymi, intelektualnymi, czy też z nadwrażliwościami związanymi z integracją sensoryczną).


To pilotażowe działanie, nastawione jest na wzajemną integrację dwóch środowisk, kina i osób niepełnosprawnych. Ma zwrócić uwagę i zdefiniować wzajemne potrzeby tych światów, przezwyciężyć drobne obawy i bariery w zakresie wzajemnych relacji. 

W ramach cyklu zaplanowanych działań odbywają się specjalne pokazy nowości filmowych, szkolenia, spotkania i kluby dyskusyjne. W zakopiańskim Kinie Miejsce emitowane są seanse dla osób wrażliwych sensorycznie, samo kino będzie też mogło bezpiecznie obsługiwać osoby poruszające się na wózkach. Przez cały projekt obsługa kin szkoli się z praktykami i psychologami z bardzo dużym doświadczeniem. Za sprawą szkoleń dla personelu i spotkań, zakopiańskie obiekty kinematograficzne i ich pracownicy staną się bardziej wrażliwi i otwarci na osoby ze szczególnymi potrzebami. 

Działanie wspierają Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Zakopanem, Fundacja Pomoc Autyzm, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zakopanem, Kino Miejsce, Kino SOKÓŁ.

Projekt realizuje grupa nieformalna Kulawa Ekipa przy wsparciu Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Gniazdo w Zakopanem. 

Inicjatywa odbywa się w ramach Małopolska Lokalnie dzięki wsparciu Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych.


Projekt realizowany przy wsparciu Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa, Powiatu Oświęcimskiego, Powiatu Myślenickiego i Powiatu Wielickiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Spinka góralska VIIISpinka góralska VIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.