PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2022 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

Koncert Zaduszkowy pamięci Tolka Lisieckiego i Jurka Zacharko

Niedziela, 6 listopada 2022 r.
Autor: Piotr Kyc

Koncert Zaduszkowy pamięci Tolka Lisieckiego i Jurka ZacharkoUnited Europa Jazz Festival ma 18 letnią tradycję. Jest współtworzony przez cztery sąsiadujące ze sobą kraje Grupy Wyszehradzkiej, cztery miasta i ich cztery instytucje kulturalne. Wiek zobowiązuje co najmniej do zorganizowania osiemnastki! Jubileuszowe wydarzenie przybrało formę Koncertu Zaduszkowego, pamięci Tolka Lisieckiego i Jerzego Zacharki - współzałożycieli United Jazz Festival w Zakopanem.


Wydarzenie odbyło się  5 listopada w Teatrze im.St.I.Witkiewicza.  Przed licznie zgormadzoną  publicznością wystąpiło wielu wykonawców m.in.:  Fiś Banda Music Band (Andrzej Jarząbek Fiś, Stanisław Rzadkosz , Paweł Medes – altówka,  Robert Czech i Igor Hnydyn (UKR), Hania Rybka z zespołem, Maciek Cisło, Kuba Bobas Wilk, pianistka z Ukrainy, oraz Jazz Band Ball Orchestra z gościnnym udziałem Karen Edwards (USA). Na scenie pojawiły się również trzy młode osoby, wchodzące nieśmiało w świat muzyki jazzowej. Przy takiej okazji nie zabrakło wspomnienia osób które współtworzyły festiwal.

Trwający prawie cztery godzin koncert prowadzony przez Karola Konarskiego, oraz Andrzeja Kaweckiego był niewątpliwie wydarzeniem muzycznym, które jeszcze długo się będzie pamiętało.  

Wydarzenie zorganizowane przez Klub im. Władysława Zamoyskiego dofinansowane zostało ze środków Urzędu Miasta Zakopane

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.