PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2023 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

XIV Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył” - Sławek Uniatowski

Sobota, 21 stycznia 2023 r.
Autor: Piotr Kyc

XIV Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył” - Sławek Uniatowski20 stycznia w po Mszy Świętej w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach odbył się kolejny koncert w ramach XIV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył”. Gwiazdą wieczoru był wokalista i muzyk Sławek Uniatowski.


Materiał organizatorów UM Zakopane: :       

„Miał 5 lat, gdy rozpoczął samodzielną naukę gry na instrumentach klawiszowych a już w wieku 13 lat zaczął komponować własne piosenki. Przez lata zagrał mnóstwo koncertów, w czasie których dał się poznać jako genialny wokalista o bardzo charakterystycznej niepowtarzalnej barwie głosu. Laureat Famy kujawsko - pomorskiej a także Finalista IV edycji programu IDOL gdzie ostatecznie zajął 2 miejsce. Wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór "Będzie to co musi być", który ukazał się na albumie artystki "Kochać". Na Festiwalu Piosenki w Opolu poświęconemu Markowi Grechucie otworzył koncert utworem "Tango Anawa”. Kompozytor Adam Sztaba zaprosił Sławka do współpracy przy nagraniu płyty poświęconej pamięci Grzegorza Ciechowskiego- “Spotkanie z Legendą” - na której to wykonał utwór “Tak, Tak, to ja”. Płyta okazała się ogromny sukcesem i osiągnęła statut Złotej .

Jako jedyny wokalista z Polski miał przyjemność wystąpić na jednej scenie u boku największego amerykańskiego producenta muzycznego Davida Fostera współpracującego z Whitney Huston , Celine Dione czy Michaelem Buble. W 2017 roku został laureatem nagrody Magazynu Fashion dla najlepiej ubranego Artysty. Świetnie czuje się̨ w jazzie, soulu i ambitnym popie co udowodnił swoim debiutanckim albumem “Uniatowski - Metamorphosis”, który ukazał się 20 kwietnia 2018 roku i od razu zdobył ogromny rozgłos i poparcie mediów i publiczności.

Album uzyskał status Złotej Płyty. 23 kwietnia 2018 roku ukazała się płyta „Dobrze, że jesteś” - ostatnia płyta Zbigniewa Wodeckiego, do której nagrał utwór ,,Nie ma jak Bacharach”. Na płycie śpiewali również: Kayah, Beata Przybytek, Kuba Badach, Andrzej Lampert oraz Junior Robinson, za którą 8 czerwca 2019 roku podczas Wodecki Twist Festiwal w Krakowie odebrali Platynową Płytę. Wraz z Anią Rusowicz nagrali interpretację „Szukaj mnie” Edyty Geppert, która ukazała się w filmie „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”. Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski przyznał Sławkowi Honorowy Medal Thorunium w uznaniu zasług dla Miasta Torunia. W ostatnim roku wziął udział w różnych festiwalach , trasach koncertowych między innymi „Wodecki Twist Festiwal”, „Niemen inaczej”, „Koncert Muzyki Filmowej” czy „Lato z Radiem”.”

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.