PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2023 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

TURYŚCI I KURACJUSZE

Niedziela, 23 kwietnia 2023 r.
Autor: Zakopiańskie Centrum Kultury

TURYŚCI I KURACJUSZEMiasto Sopot i Miasto Zakopane w 2023 roku obchodzą szczególne rocznice – to 90 lat praw miejskich Zakopanego i 200 lat kurortu Sopot. Obok wielu eventów poświęconych upamiętnieniu tych wydarzeń jedno będzie wspólne, to projekt wystawienniczy: TURYŚCI KURACJUSZE, kierowany do Mieszkańców obu Miast i ich Gości. Oba Miasta, już tradycyjnie, zainaugurują sezon letni w Sopocie, zaś w Zakopanem na Krupówkach została otwarta plenerowa ekspozycja, zapowiadająca organizację wystaw w Sopocie i Zakopanem. Już dziś zapraszamy do odwiedzenia Krupówek, gdzie można zobaczyć prezentację wystawienniczą Turyści i Kuracjusze. Aby opowiedzieć o obu miastach znaleźliśmy dziesięć wspólnych dla rozwoju turystyki i ruchu kuracyjnego tematów, to właśnie można już zobaczyć na plenerowej wystawie.


W maju Muzeum Sopotu oraz Stacja Kultura Zakopane - Zakopiańskie Centrum Kultury Stacja Kultura Zakopane - zapraszają na wernisaże wystaw w obu miastach.

Wystawy będą opowieścią o niezwykłych miastach. Położone na dwóch krańcach Polski, od dekad kojarzą się z odpoczynkiem, ale też z życiem kuracyjnym i sanatoryjnym. 

Zgodnie z tytułem, planowana wystawa będzie spojrzeniem na Zakopane i Sopot z perspektywy zarówno turysty, jak i kuracjusza. Co więcej, obie prezentacje wystawiennicze mają być symetryczną opowieścią o dwóch miastach, które łączy więcej, niż można by przypuszczać na pierwszy rzut oka. Dlatego też poszczególne części wystawiennicze będą wchodziły ze sobą w dialog, pokazując, że morze i góry od zawsze były sobie bliskie, szczególnie w sercach turystów i kuracjuszy

Pozostaje nam w maju zaprosić Was do Sopotu i Zakopanego, nie  tylko na wystawy w naszych Instytucjach, ale w podróż śladami Turystów i Kuracjuszy…

Odwiedzając Sopot i Zakopane, tym razem dodatkowo dwa Miasta podzielą się z Wami wspólną, kuracyjno – sanatoryjną opowieścią, aby dać Wam trochę wytchnienia,  siły  i energii.

Beata Majcher
Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.