PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2023 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

XIV Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich Złote Kierpce 2023 - finał

Niedziela, 23 kwietnia 2023 r.
Autor: Piotr Kyc

XIV Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich Złote Kierpce 2023 - finałW dniach 22-23 kwietnia w Zakopanem odbył się Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich Złote Kierpce. Na scenie Zakopiańskiego Centrum Edukacji wystąpiło 14 zespołów dziecięcych i młodzieżowych w dwóch kategoriach wiekowych: 6-14 lat oraz 14-18 lat. O statuetki - złote, srebrne i brązowe kierpce rywalizowali: Małe Regle z Poronina, Zespół Regionalny Rzepiszcanie z Rzepisk, Zyngierki z Maruszyny Dolnej, Zespół Góralski Zornica z Zakopanego, Dziecięcy Zespół Góralski Mali Hamernicy z Krakowa, Mali Zaskalanie z Zaskala, Mali Dzianiszanie z Dzianisza, Zespół Góralski Mały Giewont z Zakopanego, Maniowianie z Maniów, Dziecięcy Zespół Lubań z Kluszkowiec, Dziecięcy Zespół Góralski Orlynta z Bukowiny Tatrzańskiej, Mali Witowianie z Witowa, Zespół Góralski „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej


23 kwietnia o godzinie 15.00  ogłoszono  Wyniki XIV Tatrzańskiego Festiwalu Zespołów Góralskich Złote Kierpce.

Jury w składzie: Dorota Majerczyk, Monika Kurzeja, Katarzyna Chowaniec-Trebunia, Zofia Kubiniec-Stanuch, Hanna Rybka przyznało następujące wyróżnienia:Dziecięcy Zespół Góralski Orlynta z Bukowiny Tatrzańskiej, Mali Witowianie z Witowa, Dziecięcy Zespół Góralski Mali Hamernicy z Krakowa, Dziecięcy Zespół Góralski “Zawaternik” z Gronia.

Brązowe Kierpce otrzymały zespoły: Zespół Góralski "Zornica" z Zakopanego, „Mali Zaskalanie” z Zaska

Srebrne Kierpce otrzymały zespoły: "Małe Regle" z Poronina, "Mali Dzianiszanie" z Dzianisza

Złote Kierpce otrzymały zespoły: "Zyngierki" z Maruszyny Dolnej, Zespół Góralski „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

Zakopiański Przegląd tradycyjnie jest eliminacją do Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju. Po dzisiejszym werdykcie Jury udział w Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju zapewniły sobie Zyngierki z Maruszyny Dolnej oraz Zespół Góralski „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej. Gratulujemy!

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.