PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2023 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Rozpoczęła się Wiosna Jazzowa Zakopane 2023

Niedziela, 30 kwietnia 2023 r.
Autor: Zakopiańskie Centrum Kultury

Rozpoczęła się Wiosna Jazzowa Zakopane 2023Majówka pod Tatrami zapowiada się iście muzycznie! A to za sprawą Wiosny Jazzowej organizowanej niezmiennie przez Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury. Dzisiaj, w sobotę 29 kwietnia w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego odbyła się konferencja prasowa, którą zainaugurowaliśmy tegoroczny Festiwal. Tuż po niej Krupówki wypełniły się jazzem. Przed Miejską Galerią Sztuki – w Prologu Muzycznym wydarzenia, zaprezentował się zespół The Lions.


W samo południe Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher rozpoczęła konferencję prasową, na którejw imieniu swoim oraz Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli zaprosiła do udziału w przedsięwzięciu, które jest jednym znajważniejszych wydarzeń muzycznych w Zakopanem, sięgający swoja historią  roku 2004. Podkreśliła walory, które wyróżniają festiwal: odświeżona formuła z artystami i repertuarem adresowanym do szerszej publiczności.

O współpracy muzyków i organizatorów w ramach United Europe Jazz Festival - grupy Państw Wyszehradzkich, do której udało  się wrócić z sukcesem po krótkiej, rocznej przerwie opowiadał Karol Konarski, który od początków jest związany z projektem. 

Z kolei Dyrektor Artystyczny Marcin Kusy przedstawił program wydarzenia, sylwetki artystów i prezentowany przez nich festiwalowy repertuar. Wspomniał także iż od poprzedniej edycji festiwal obrał nowy kierunek, stał się bardziej spójny i treściwy. „W tym roku nie zamierzamy zwalniać  tempa zapraszając do Zakopanego m.in. Kubę Badacha i Urszulę Dudziak.”

Zaraz po konferencji publiczność mogła posłuchać prologu Wiosny Jazzowej w wykonaniu zespołu „The Lions”, który porwał publiczność w rytmy jazzu, soul czy reagge. 

Organizatorzy: Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury 

Partner Główny: Marka LOTTO 

Partnerzy: Hotel Aries & SPA Zakopane, Klub Muzyczny Le Scandale, Restauracja "Halka", International Jazz Day, United Europe Jazz Festival 

Patroni medialni: Program Pierwszy Polskiego Radia, Radio Kraków, TVP Kultura, TVP Kobieta, TVP3 Kraków, Jazz Forum, Jazz Press, Jazz It Up!, Góral Info, Kultura Podhala, Nowy Targ 24.tv, Podhale 24, Podhale Region,  Tygodnik Podhalański, 24TP.pl, Serwis Informacyjny Watra, M jak Małopolska.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Spinka góralska XIIISpinka góralska XIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.