PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2023 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Wiosna Jazzowa Zakopane - dzień drugi

Wtorek, 2 maja 2023 r.
Autor: Zakopiańskie Centrum Kultury

Wiosna Jazzowa Zakopane - dzień drugiWybitni artyści oraz rewelacyjna publiczność, taki był finał drugiego dnia Wiosny Jazzowej 2023 - z koncertem Jarek Michaluk Trio i wspaniałego, charyzmatycznego Kuby Badacha, który zaprezentował w nowych aranżacjach utwory Andrzeja Zauchy. Organizatorami tego wielkiego jazzowego święta w Zakopanem jest jak co roku Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury.


Drugiego dnia festiwalu spotkaliśmy się w przestrzeni Klubu Le Scandale - Partnera Wydarzenia, aby rozpocząć kolejny dzień festiwalowy Wiosny Jazzowej. Ze sceny  zebraną publiczność  w imieniu  Gospodarzy Miasta: Burmistrza Leszka Doruli i Zastępcy  Burmistrza Agnieszki Nowak Gąsienicy oraz swoim przywitała Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher.  Ze sceny padły tez podziękowania skierowane w stronę Programu Pierwszego Polskiego Radia, a  dotyczyły objęcia projektu patronatem  medialnym, wsparcia programowego i promocyjnego wydarzenia.

Wieczór rozpoczęliśmy od  występu wspaniałych  instrumentalistów i ich  nieśpiesznie zagranych dźwięków. Jarosław Michaluk Trio z ogromnym urokiem połączyli tradycyjne jazzowe elementy z muzyką regionalną i ludową. Klasyczny jazz najwyższej próby zabrzmiał  na początku naszego poniedziałkowego spotkania w ramach Wiosny Jazzowej. 

Po krótkiej przerwie na scenie pojawił się Kuba Badach. Niektórzy od lat widzieli w Artyście  naturalnego zastępcę Andrzeja Zauchy. Po dzisiejszym koncercie jesteśmy już pewni, że nie są to słowa wypowiadane na wyrost, szczególnie że wystąpił z jego repertuarem noszącym nazwę "Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha". Materiał wyśpiewany ze sceny oddał swoisty hołd  zmarłemu Artyście przy jednoczesnym  uszanowaniu jego  utworów, ale potraktowanie ich w inny, nowy, unikalny sposób. I taki właśnie był ten koncert swobodny, pełen wolności – jedyny w swoim rodzaju.

Jaki był drugi festiwalowy dzień? Różnorodny repertuar zadowolił nawet tych najwybredniejszych odbiorców, a wspaniali wykonawcy dali prawdziwy popis ze sceny angażując rozentuzjazmowaną publiczność. To jednak nie koniec, przed nami już jutro czeka kolejny festiwalowy dzień. Pozostajemy w przestrzeni Hotelu Aries & SPA Zakopane – Partnera wydarzenia, zapraszając tym razem do przestrzeni Restauracji Halka, ul. Zaruskiego 5, na koncerty w ramach United Europe Jazz Festiwal. Start pierwszego koncertu „The Choice” już o godz. 17. 

Organizatorzy: Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury 

Partnerzy: Hotel Aries & Spa Zakopane, Klub Le Scandale, Restauracja HALKA – HOTEL ARIES & SPA Zakopane, Marka LOTTO, International Jazz Day / Herbie Hacock Institute of Jazz 

Patroni medialni: Program Pierwszy Polskiego Radia, Radio Kraków, TVP Kobieta
TVP Kultura, TVP 3 Kraków, Jazz Forum, Jazzpress, Jazz TV, Jazzitup.pl, Goral Info Kultura Podhala, Nowy Targ 24 TV, Podhale 24, Podhale Region, Tygodnik Podhalański, Watra.pl, M jak Małopolska

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.