PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2023 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

WIOSNA JAZZOWA ZAKOPANE – United Europe Jazz Festival dobiegł końca

Środa, 3 maja 2023 r.
Autor: Zakopiańskie Centrum Kultury

WIOSNA JAZZOWA ZAKOPANE – United Europe Jazz Festival dobiegł końcaZakończyliśmy tegoroczną Wiosnę Jazzową Zakopane – United Europe Jazz Festival, która już po raz dziewiętnasty zaprosiła publiczność do spotkania z różnorodnym jazzowym repertuarem zaśpiewanym przez wyjątkowych Artystów. Tegoroczny festiwal pokazał, jak niejednoznacznym gatunkiem muzycznym jest jazz i że właśnie to jest w nim najpiękniejsze. Łączenie gatunków, swoisty eklektyzm, otwarcie na muzyczny świat, formę - co jedynie jest punktem wyjścia do kolejnych poszukiwań muzycznych. Takich przykładów znaleźliśmy w tej edycji wiele, a zadbali o to jak zawsze organizatorzy tego święta: Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury. Zapraszamy już teraz na kolejną, jubileuszową, przyszłoroczną dwudziestą edycję wydarzenia.


Trzeciego dnia festiwalu, podczas jego wielkiego finału, spotkaliśmy się w przestrzeni Restauracji Halka – Hotel Aries & SPA, Partnera Wydarzenia. Na scenie, zebranych gości, powitała w imieniu  Gospodarzy Miasta: Burmistrza Leszka Doruli i Zastępcy  Burmistrza Agnieszki Nowak Gąsienicy oraz swoim Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury - Beata Majcher, Karol Konarski - Radny Miasta Zakopane oraz  wieloletni przyjaciel i współtwórca projektu  oraz jego Dyrektor Artystyczny oraz Dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia  i Redaktor w jednej osobie - Marcin Kusy. Ze sceny prócz gorących powitań, padły też podziękowania skierowane w stronę Programu Pierwszego Polskiego Radia, a  dotyczyły objęcia projektu patronatem  medialnym, wsparcia programowego i promocyjnego wydarzenia.

Ostatniego festiwalowego dnia, zamykający jednocześnie tegoroczny projekt wsłuchiwaliśmy się w dźwięki grane w ramach United Europe Jazz Festival, który był okazją by obcować z muzyką polską, ale też tą zagraną przez zagranicznych artystów. Nasz festiwal od lat jest członkiem United Europe Jazz Festival, zrzeszających grupy państw wyszehradzkich. Koncertami jazzowymi fetujemy wejście Polski do Unii Europejskiej oraz Międzynarodowy Dzień Jazzu. We współpracy z Banska Bystrica (SK), Hradec Kralove (CZ), Salgotarjan (HU) i Zakopanem (PL) nadal dbamy o ideą festiwalu : promocję jazzu bazując na wymianie kulturalnej w Europie Środkowej.

W tym roku po przerwie wróciliśmy do grania  z UEJF. Wystąpiła słowacka inwazja nie tylko jazzowa, czyli Darkness Positive z bardzo nowoczesnym podejściem do muzyki synkopowanej. Po niej prawdziwa legenda jazzowa wschodniej Europy – Martin Kratochvil, czeski muzyk, kompozytor, pianista, wielka postać, która stworzyła legendarny band Jazz Q, który mimo zmian
w składzie gra od lat i prezentuje wyborne fusion. Dodajmy, że płyty Jazz Q są w Polsce wznawiane od lat i ta muzyka cieszy się ogromnym wzięciem również  młodszej publiczności. Na zakończenie wystąpił Adam Wendt, wybitny saksofonista, który od lat z wielkim powodzeniem nagrywa solowe płyty, a niegdyś współtworzył m.in. legendarny Young Power, grał w słynnym Alex Band, a także z Walk Away i Urszulą Dudziak. Podczas koncertu muzyk zaprezentował nagrania ze swojej ostatniej, świetnie przyjętej płyty „My Choice”. Wspaniały akcent na koniec trzeciego dnia i także finał całej Wiosny Jazzowej 2023.

Tegoroczna pierwsza połowa  majówki w naszym mieście rozbrzmiewała wspaniałą muzyką. Festiwal oraz jego dodatkowe atrakcje jak zwykle – mamy nadzieję, stanowiły pretekst do licznych spotkań i odwiedzin na Skalnym Podhalu. Wyjątkowe plenery, muzyka, kulinarna podróż  czy trzeba czegoś więcej? Pamiętajmy, kulturalne, dobre eMOCje tylko w Zakopanem! Zapraszamy!

Organizatorzy: Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury serdecznie dziękują wszystkim Partnerom wydarzenia dzięki którym udało się je zrealizować na tak wysokim i profesjonalnym poziomie. Szczególne podziękowania dla: Hotelu Aries & Zakopane, Klubowi Le Scandale, Restauracji "Halka" za wsparcie, wyrozumiałość i gościnność. Totalizatorowi Sportowemu "LOTTO" za finansowe wsparcie wydarzenia.

Głównemu Partnerowi Medialnemu wydarzenia Programowi Pierwszego Polskiego Radia za wsparcie promocyjne projektu oraz za obecność na antenie podczas tego weekendu majowego w Zakopanem.

Dziękujemy również wszystkim pozostałym Partnerom oraz Patronom Medialnym. Do zobaczenia za rok!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.