PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2023 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Zakopane

Kultura

DziałajMY w Bibliotece

Poniedziałek, 13 listopada 2023 r.
Autor: Dominika Gąsienica - Roj

DziałajMY w BiblioteceMiejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem to nowoczesna, multimedialna Instytucja Kultury, oferująca szeroką gamę usług. Zajmuje się zarówno dostarczaniem kultury materialnej, jak i niematerialnej, w tym organizacją wydarzeń dla społeczności lokalnej. W celu rozwoju, w tym lepszego rozumienia potrzeb mieszkańców Zakopanego oraz reagowania na nie, Biblioteka wzięła udział w programie BLISKO. Dzięki niemu MBP uzyskała wsparcie na podjęcie innowacyjnych działań w okresie 2023-2024.


Pierwszy rok zrealizowano pod hasłem „DziałajMY w Bibliotece”, a wszelkie aktywności zostały oparte o sześć filarów: “Kawiarenka Literacka”, “MYkreatywni”, “ZagrajMY”, “PorozmawiajMY”, “@ktywny Senior” oraz “Przystanek Biblioteka”. 

Pod ich nazwami kryją się spotkania z autorami książek, takimi jak: Monika Borkowska-Szmit, Katarzyna Bareja, czy znany himalaista Rafał Fronia. To także liczne zajęcia warsztatowe z bajkoterapii, projektowania i druku 3D, czy tworzenia makram. Mieszkańcy Zakopanego z dużym zainteresowaniem podchodzili do przeprowadzanych spotkań. Szczególnie, że były kierowane dla osób w każdym wieku. Mogły przyjść dzieci, dorośli, młodzież oraz seniorzy. Biblioteka przeprowadziła kursy z obsługi komputera i poruszania się w sieci, międzypokoleniowe spotkania planszówkowe, które nie raz nawiązywały do treści książek oraz cykl rozmów, aby świadomie podchodzić do rozwoju osobistego. 

Działania zostały ukierunkowane w stronę społeczności lokalnej. Przede wszystkim jednak dla nowych odbiorców, aby mogli oni odnaleźć swoje miejsce w Bibliotece. Dlatego pracownicy MBP przygotowali atrakcyjne wydarzenia, ale też sami wzięli udział w licznych szkoleniach. Wszystko po to, aby Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem stała się dla mieszkańców realną przestrzenią do spotkań, pracy, wspólnej działalności twórczej czy odpoczynku. Prawdziwym “trzecim miejscem”, tuż po domu i pracy, a w przypadku dzieci i młodzieży - szkoły.

Projekt BLISKO, zadanie „DziałajMY w Bibliotece” - Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Spinka góralska XISpinka góralska XIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonk w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.