PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Zawody KW Zakopane

Wtorek, 30 marca 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka27 marca odbyły się zawody KW Zakopane w ski-alpinizmie, które równocześnie były także Finałem Pucharu Polski Amatorów Berghaus Cup. W Kirach na starcie stanęło 65 zawodników, którzy rywalizowali w kategorii sportowej i amatorskiej. Trasa była trudna i wyczerpująca, ale zawodnikom bardzo się podobała. Dodatkowym utrudnieniem był brak śniegu w dolnych partiach Tatr. Pierwsze 3 km zawodnicy musieli przebiec z nartami na plecach. Śniegu brakowało także na mecie w Kalatówkach.


- Trasa II zawodów KW Zakopane w piątkowy wieczór stanęła pod dużym znakiem zapytania. Huraganowy wiatr o sile 27 m/s wiał w Tatrach i spowodował, że odwołano podejście na szczyt Kopy Kondrackiej. Jednak "Ci na Górze" byli po naszej stronie, gdyż w sobotę ok. 4 w nocy wiatr zelżał i zawody odbyły się w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Ostatecznie trasa przebiegała następująco: start w Kirach - Wyżnia Kira Miętusia - Polana Zahradziska - Przysłop Miętusi (1189 m) - Wielka Małołącka Polana (1165 m) - Wyżnie - Głazisty Żleb - Przełęcz Kondracka - Piekło (Dolina Małego Szerokiego) - Polana Kondratowa - Kamień - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Suchy Wierch Kondracki - Długi Żleb - Polana Kondratowa - "eso" - Polana Kalatówki. Meta zawodów została ustawiona przy schronisku PTTK na Kalatówkach. Trasa miała ok. 15 km długości i ok. 1350 m przewyższenia – relacjonuje kierownik zawodów Wojciech Szatkowski.
W kategorii seniorów zwyciężył Andrzej Bargiel (TKN Tatra Team), a tuż za nim uplasowali się Przemysław Sobczyk (KW Zakopane) i Przemysław Pawlikowski (KW Zakopane). Wśród seniorek zwyciężyła Paulina Figura (KW Zakopane), drugie miejsce zajęła Agnieszka Solik, a trzecie Anna Tybor (KW Zakopane). Zawody zorganizowane przez Klub Wysokogórski Zakopane zakończył wspólny obiad w schronisku na Kalatówkach, czyli Berghaus Party oraz uroczyste rozdanie nagród. Część z nich rozlosowano wśród uczestników zawodów, dla wszystkich organizatorzy przygotowali także pamiątkowe dyplomy. Tak udane zawody, którym towarzyszyła także wspaniała atmosfera, był możliwe dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu osób.
- Wsparli nas, za co serdecznie dziękujemy: Józef Hojda - główny sponsor zawodów KW Zakopane, który wspomógł nas zarówno finansowo w zakupie cennych i licznych nagród, a ponadto oglądał zawody "na żywo", gdyż z Maciejem Pawlikowskim był na nartach na Kondratowej, a potem wziął udział w uroczystej ceremonii rozdania nagród, Firma Berghaus - Tomasz Jakoniuk, który obecny był na ceremonii rozdania nagród i był głównym sponsorem Pucharu Polski Amatorów w ski-alpinizmie 2010. Nagrodami wsparli nas także: Stowarzyszenie Miłośników Narciarstwa Wysokogórskiego - Tomasz Krzyżanowski i Tadeusz Figura, którzy propagują powrót do narciarstwa wysokogórskiego, jako najbardziej naturalnej formy poruszania się po górach, Rafał Sonik i Rajd Paryż Dakar, Restauracja "Nosalowy Dwór" w Zakopanem. Patronat medialny to Podhalański Portal Informacyjny Watra, www.podhale-sport.pl i "Dziennik Polski". Dziękuję serdecznie także sędziom i osobom, które pomogły mi w przygotowaniu i oznakowaniu trasy zawodów, a także w dniu zawodów, a są nimi: Andrzej Śliwiński, Józek Brzuchacz, Marcin Rząsa, Ania Kowalczyk, Maciek Bielawski, Beata Stasik, Witek Kaszkin, Renata i Kinga Kasprzyckie, Klaudia Tasz, Joanna Cikowska, Jan Trzebunia i Marek Kowalczyk (pomiar czasu) – mówił Wojciech Szatkowski.

WYNIKI KW ZAKOPANE.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.