PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Boisko Piłkarskie Plato otwarte

Poniedziałek, 25 października 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka24 października został uroczyście oddany do użytku nowy obiekt Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem - Boisko Piłkarskie Plato. Jego poświęcenia dokonał ks. prałat Stanisław Szyszka. W uroczystościach wziął udział Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Sportu i Turystyki Ireneusz Raś, poseł Andrzej Gut-Mostowy, poseł Jacek Krupa oraz wiceburmistrz Zakopanego Wojciech Solik.


Na nowym boisku w tym samym dniu rozegrany został Finał Międzyzakładowego Turnieju o Puchar Dyrektora COS OPO Zakopane. Z wynikiem 1:0 wygrali piłkarze D.W "Warszawianka". Nie odbył się natomiast zapowiadany mecz samorządowców z parlamentarzystami. Poseł Ireneusz Raś obiecywał jednak, że w przyszłym roku rozegrany zostanie tutaj towarzyski mecz pomiędzy posłami z Polski i Słowacji.

Nowe boisko piłkarskie posiada sztuczną nawierzchnię, pełne zaplecze techniczno-sanitarne i oświetlenie. Zlokalizowane jest pomiędzy Zespołem Skoczni Narciarskich "Średnia Krokiew" a Torem Lodowym. Jest najwyżej położonym tego typu obiektem w Polsce. Płyta boiska usytuowana jest na wysokości 950 m n.p.m. Budowa obiektu trwała rok, a koszt inwestycji wyniósł 5,5 mln złotych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.