PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Sport

Turniej piłkarski i służba ZHR

Wtorek, 26 kwietnia 2011 r.
Autor: Maciej Sady

Turniej piłkarski i służba ZHR16 kwietnia 6 piłkarskich drużyn z zakopiańskich jednostek Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej stanęło do walki o tytuł Mistrza Tatrzańskiego Związku Drużyn Harcerzy w Halowej Piłce Nożnej. Po raz drugi, dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem, turniej gościł na sali gimnastycznej szkoły.


Po krótkiej i obowiązkowej rozgrzewce zastępy, które przybrały bojowe miana takie jak Metalica, Piżmoszczury, czy New Jork, przystąpiły do rozgrywek. Tytułu Mistrza bronił zastęp Czarne Zbroje (Dominatorzy) z 6 Zakopiańskiej Drużyny Harcerzy im. Zawiszy Czarnego. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny i organizator wydarzenia Kacper Suwaj, który to parę minut po 11 odgwizdał początek pierwszego meczu. Dla wyrównania szans wszystkich startujących drużyn podjęto decyzję o przeprowadzeniu rozgrywek metodą „każdy z każdym”.

Turniej rozpoczął się „derbami” Metalicy (Rysie) i Piżmoszczurów (Wilki) z 3 Zakopiańskiej Drużyny Harcerzy „Górska Ostoja” im. Tadeusza Kościuszki. Pomimo zaciekłej rywalizacji na boisku ku uciesze organizatorów na trybunach panował ład i porządek, a zamiast rzucanych wyzwisk i ostrych przedmiotów w stronę grających oraz sędziego, z trybun leciały harcerskie okrzyki i góralskie przyśpiewki.

Mecze były zacięte i wyrównane, choć w niektórych momentach można było dostrzec braki techniczne w wyszkoleniu, które to odbijały się bezpośrednio na wyniku meczu oraz kościach zawodników. Duże ilości akcji na bramkę przeciwnika przynosiły zaplanowane rezultaty, przynajmniej dla drużyny wygrywającej. Serce do walki i chęć lepszego rezultatu towarzyszyły każdej drużynie wchodzącej na boisko. Każdy z zastępów zagrał po 5 meczy, które wyłoniły mistrza. Po 15 meczach i kończącym gwizdku arbitra liniowego (Maciej Bystrowski) nadeszła pora na podsumowanie wyników.

W tym roku Puchar Mistrza trafił do 4 Zakopiańskiej Drużyny Harcerzy prowadzonej przez pwd. Krzysztofa Kozłowskiego. Od sędziego głównego puchar odebrał zastępowy Maciej Goszcz. Zawodnicy ze zwycięskiej drużyny o dumnej nazwie Goszcze (zapewne od nazwiska kapitana) zwyciężyli we wszystkich meczach uzyskując wynik 15 punktów. Na drugim miejscu z wynikiem 12 punktów uplasowali się Dominatorzy z 6 Zakopiańskiej Drużyny Harcerzy, a miejsce trzecie przypadło Komandosom z Nawarony (3 Zakopiańska Drużyna Harcerzy).

Ale harcerstwo to nie tylko zabawa, ciągła gra i bieganie po lesie. Przyrzeczenie Harcerskie zobowiązuje również do służby Bogu i bliźnim. Kilkadziesiąt harcerek i harcerzy z Obwodu Tatrzańskiego ZHR (jednostki skupiającej Tatrzański Hufiec Harcerek i Zuchów oraz Tatrzański Związek Drużyn Harcerzy) pełniło służbę podczas Drogi Krzyżowej prowadzonej po ulicach Zakopanego w niedzielę 17 kwietnia. Harcerze nieśli Krzyż, nagłośnienie oraz pochodnie, a gdy tego wymagała sytuacja pomagali również uczestnikom nabożeństwa.

W Wielką Sobotę już tradycyjnie Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej wystawił warty przy grobie Chrystusa w kościele pw. Św. Rodziny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    130 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.