PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix 2011

Czwartek, 14 lipca 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix 2011Polska otrzymała organizację czterech konkursów Letniej FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Złoża się one na tygodniowy Tour z dodatkową klasyfikacją i specjalnymi nagrodami za zwycięstwo w „polskim" cyklu. LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix 2011 zawita w ciągu tygodnia aż do trzech polskich miast: Wisły, Szczyrku I Zakopanego. Na skoczniach zobaczymy najlepszych skoczków świata. Do Zakopanego przybędą oni 21 lipca, równolegle odbędzie się tu także Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich kobiet.


W LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix 2011 wystartuje czternaście reprezentacji. Wśród nich znajduje się reprezentacja Polski. Do udziału w imprezie wstępnie wytypowano trzynastu zawodników: Kamila Stocha, Stefana Hulę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Łukasza Rutkowskiego, Tomasza Byrta, Piotra Żyłę, Bartłomieja Kłuska, Klemensa Murańkę, Rafała Śliża, Marcina Bachledę, Krzysztofa Miętusa i Grzegorza Miętusa. Do Wisły, Szczyrku i Zakopanego przyjadą również reprezentacje Austrii, Bułgarii, Czech, Finlandii, Niemiec, Włoch, Japonii, Kazachstanu, Norwegii, Rosji, Słowacji, Słowenii oraz Ukrainy. Wśród zgłoszonych zawodników widnieją nazwiska światowych sław skoków narciarskich. Będą to pierwsze zawody bez Adama Małysza. Organizatorzy zachęcają by równie gorąco dopingować następców mistrza. Także nowa formuła powinna zachęcić kibiców do licznego udziału.

- Jest to coś nowego, po raz w pierwszy mamy w Polsce turniej. Komisja FIS bardzo nam zaufała. Jeśli dobrze nam wyjdzie ta impreza, to będziemy występowali, żeby w Polsce w zimie odbywały się również co najmniej dwa Puchary Świata. Nie będziemy rywalizować z Wisłą i Szczyrkiem, to wydarzenie musi wypaść dobrze jako całość – zapowiada prezes TZN Andrzej Kozak.

LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix 2011 będzie także doskonałą okazją do promowania kandydatury Zakopanego do organizacji Mistrzostw Świata FIS w Narciarstwie Klasycznym 2017.

9 lipca zakończyła się internetowa sprzedaż biletów na zawody. Kibice, którzy jeszcze nie zaopatrzyli się w wejściówki, w dalszym ciągu mają możliwość nabycia ich w punktach sprzedaży bezpośredniej, znajdujących się w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem. Bilety na zawody na Wielkiej Krokwi dostępne są w biurze Tour & Travel Poland (ul. Krupówki 22, tel. 18 20 150 51 lub 18 20 150 52, e-mail: zakopane@ttpoland.pl), w Centrum Informacji Turystycznej (ul. Kościuszki 17, tel. 18 20 122 11, e-mail: info@promocja.zakopane.pl), w Biurze Turystycznym Teresa (ul. Kościuszki 7, tel. 18 20 136 60, e-mail: biuro@teresa.zakopane.pl) oraz w Biurze "Infotour" ul. Witkiewicza 15 tel.: 1820 153 93 e-mail: biuro@infotour.com.pl www.infotour.com.pl). W przypadku dostępności biletów sprzedaż prowadzona będzie także w dniach zawodów przy skoczniach. Natomiast Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich kobiet nie jest biletowany.

program_GP.pdf

program_Puchar Kobiet.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.