PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Światowy Dzień Śniegu pod Tatrami

Czwartek, 26 stycznia 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Zakopanem w miniony weekend świętowano Światowy Dzień Śniegu. Został on zorganizowany w 39 krajach w ramach kampanii Rady FIS „Bring Children to the Snow”, mającej na celu popularyzację aktywności na śniegu wśród dzieci. Pod Tatrami obchody trwały dwa dni i były bardzo huczne. Wypełniły je przeróżne zimowe i sportowe atrakcje dla najmłodszych, a co najważniejsze śniegu było pod dostatkiem.


Dzień Śniegu uroczyście otworzył Walter Hofer – Dyrektor Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Imprezy odbywały się na Polanie Szymoszkowej (zjazdy), pod Średnią Krokwią im. Bronisława Czecha (biegi, skoki, Śnieżne Miasteczko) oraz na torze łyżwiarskim COS. Zakopiański Dzień Śniegu obserwował także dyrektor programu Andrew Cholinski.

Obchody tego święta zbiegły się z Pucharem Świata w skokach narciarskich, a także z Memoriałem Kornela Makuszyńskiego oraz Dniem Otwartym Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa. Ponieważ motto World Snow Day brzmiało: "Experience, Explore, Enjoy! - Doświadczaj, Odkrywaj, Baw się!", dzieci mogły nie tylko wziąć udział w popularnych zawodach „Koziołka Matołka” w narciarstwie zjazdowym, snowboardzie, narciarstwie biegowym, skokach narciarskich oraz w łyżwiarstwie, ale także uczestniczyć w ciekawych zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez TPN, TOPR i SITN oraz w wesołych zabawach i konkursach w Śnieżnym Miasteczku.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej foto-relacji z Zawodów „Koziołka Matołka” oraz innych atrakcji World Snow Day 2012 w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.