PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2012 1234567891011121314151617181920212223242526272829 »

Zakopane

Sport

Najzdolniejsi młodzi alpejczycy rywalizowali w Zakopanem

Środa, 22 lutego 2012 r.
Autor: Tauron Bachleda Ski

Najzdolniejsi młodzi alpejczycy rywalizowali w Zakopanem18 lutego na stoku Nosal w Zakopanem odbyła druga edycja zawodów dla młodych narciarzy - TAURON Energy Ski Cup. Cykl ten jest integralną częścią programu TAURON Bachleda Ski.


Blisko 50 zawodników i zawodniczek z kategorii Junior C (12-13 lat) i Junior B (14-15 lat) rywlizowało w ostatnią sobotę w czasie zawodów TAURON Energy Ski Cup. Młodzi alpejczycy ścigali się w slalomie równoległym – niezwykle widowiskowej konkurencji, która sprzyja zaciętej rywalizacji. Poziom był naprawdę wysoki, a różnice na mecie w niektórych przejazdach wynosiły po kilka setnych sekundy!

Ostatecznie najlepszą juniorką w kategorii C okazała się Izabella Tylek, która pokonała w przejeździe finałowym Ingę Opalińską. Wśród chłopców, po zaciętym wyścigu, zwyciężył Kamil Oramus, a drugi był Paweł Pyjas. W kategorii starszych juniorów triumfowali Justyna Sikora i Arkadiusz Poręba, po tym jak wyprzedzili swoich finałowych rywali – Iwonę Kohut i Michała Liwskiego.

Ceremonię wręczenia nagród uświetnili swoją obecnością mistrz olimpijski w skoku wzwyż z Montrealu (1976) – Jacek Wszoła oraz wiceprezes Zarządu TAURON Polska Energia ds. ekonomiczno-finansowych – Krzysztof Zawadzki. Warto też dodać, że podczas zawodów w roli osób testujących trasę występowali członkowie teamu TAURON OlimpijSki, na czele z Kasią Wąsek, która miesiąc temu startowała w Innsbrucku w pierwszych zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży.

Inicjator projektu pan Andrzej Bachleda-Curuś tak podsumował sobotnią imprezę: „Cieszy mnie fakt, że blisko 50 startujących na Nosalu juniorów i juniorek pokazało jak bardzo widowiskowy może być slalom równoległy. Nasze zawody dowodzą, że mamy w Polsce dużą grupę naprawdę zdolnych młodych zawodników i zawodniczek, których trzeba wspierać. Być może już niedługo ktoś z nich dołączy do naszej grupy TAURON OlimpijSki."

Do sportowej rywalizacji dołączyli też pracownicy sektora energetycznego, którzy tego dnia startowali w drugiej edycji Pucharu Energetyków. Oprócz zawodów sportowych uczestnicy mieli okazję do integracji i wspólnej zabawy, a tej nie mogło zabraknąć z maskotkami TAURONA, czyli roztańczonymi, różowo-włosymi krówkami.

Oba wydarzenia sportowe były częścią TAURON Bachleda Ski, programu mającego na celu odbudowę polskiego narciarstwa zjazdowego pod patronatem medalisty olimpijskiego – pana Andrzeja Bachledy-Curusia.

Wyniki TAURON Energy Ski Cup:

Juniorki C

 1. Izabella Tylek

2. Inga Opalińska

3. Weronika Klimek

4. Maria Strzeżek

 

Juniorzy C

1. Kamil Oramus

2. Paweł Pyjas

3. Paweł Wąsek

4. Jakub Matulka

 

Juniorki B

1. Justyna Sikora

2. Iwona Kohut

3. Paula Tylek

4. Aleksandra Dąbrowska

 

Juniorzy B

1. Arkadiusz Poręba

2. Michał Liwski

3. Piotr Habdas

4. Maciej Dziedzic

 

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia ze wszystkich imprez dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na www.tauronbachledaski.pl

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.