PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Sport

VII Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza

Czwartek, 7 czerwca 2012 r.
Autor: Piotr Kyc

VII Rajd Szlakiem Jana KasprowiczaTrwają Dni Zakopanego. Jedną z corocznych imprez organizowanych w ramach zakopiańskiego święta jest rajd pieszy Szlakiem Jana Kasprowicza organizowany przez Szkołę Podstawową nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza i Gminną Biblioteką Publiczną im.J.Kasprowicza w Poroninie. W tym roku zorganizowano VII Rajd. Uczestnicy, zjawili się w komplecie. Trasę pokonali, poznali nowe, ciekawe miejsca i – jak co roku – wykazali się wiedzą dotyczącą Jana Kasprowicza, historii Zakopanego, patronów szkół i Tatr.


Trasa Rajdu wiodła w tym roku z Poronina pod dom Mardułów - Gałów i z powrotem ulicą Kasprowicza do Suchego, gdzie nastąpiło wspinanie się na Pasmo Gubałowskie, aż do Furmanowej. Powrót przez Zwijacze i Króle na Harendę. W tegorocznej imprezie wzięły udział drużyny z siedmiu szkół. Konkursy wiedzy przeprowadzono w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poroninie im. Jana Kasprowicza, na Furmanowej i w Muzeum Kasprowicza na Harendzie. Zakończenie miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Kasprowicza, gdzie dyrektor szkoły Piotr Kyc ogłosił wyniki i nastąpiło wręczenie nagród. Nagrody wręczał zastępca wójta Poronin Andrzej Buńda oraz Małgorzata Karpiel, Kierownik Biura Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza.

Wyniki:

Szkoły Podstawowe:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem   - mgr Bronisława Wichary
II Miejsce  - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka J.Piłsudskiego w Zakopanem – mgr Katarzyna Kubicka
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Zespole Szkól im. Legionów Polskich w Poroninie – Maria Śliwińska
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Nowem Bystrem im. Bronisława Czecha – mgr Elżbieta Leśniak
V miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bronisława Czecha w Zakopanem – mgr Aleksandra Nikitin
VI miejsce - Szkoła Podstawowa w Zębie im. Heleny Marusarzówny –   mgr Janusz Bobak

Szkoły gimnazjalne:
I miejsce -  Prywatne Gimnazjum „Betlejem” w Zakopanem – mgr Janina Kasprzycka
II miejsce - Gimnazjum w Nowem Bystrem – mgr Paweł Garbacz Nagrody ufundowała Gmina Miasto Zakopane i Gmina Poronin.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną wycieczkę, a opiekunom  za przygotowanie młodzieży. Gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy w roku 2013  na VIII Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza, który odbędzie się tradycyjnie w środę przed Bożym Ciałem i będzie jedną z imprez towarzyszących Dniom Zakopanego. 

Organizatorzy dziękują między innymi pani Ewie Stoch, Katarzynie Szwajnos - Różak, Małgorzacie Karpiel, Beacie Denis Jastrzębskiej, Bożenie Furtak i Hannie Kardaś za pomoc przy organizacji imprezy. Dziękujemy mamom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla uczestników imprezy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.