PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Sport

II Zakopiańska Liga Pływacka

Wtorek, 19 czerwca 2012 r.
Autor: Zbigniew Sikora

fot. Zbigniew SikoraW niedzielne popołudnie 17 czerwca na basenie COS w Zakopanem zakończyły się zmagania II Zakopiańskiej Ligi Pływackiej. Zakopiańska Liga Pływacka została utworzona przez szkółki pływackie, w których trenują dzieci i młodzież z rejonu całego Podhala. Nauka pływania z roku na rok cieszy się u nas coraz większym powodzeniem, a jej prekursorem jest działająca w Zakopanem od 1995 roku Szkoła Pływania „Płetwal”.


W ostatnich latach powstało na Podhalu sporo obiektów z basenami i nowe szkoły pływania: „Delfin”, „XTatra Dive”, „Frajda”, które wraz „Płetwalem” utworzyły Zakopiańską Ligę Pływacką. Odbywają się cztery edycje zawodów w tym samym okresie co nauka w szkole.

W tym roku szkolnym odbyła się druga edycja ZLP i po zakończeniu ostatnich czerwcowych zawodów podsumowano punktację z poszczególnych edycji. Na zawodach nie brakowało emocji i gorącego dopingu publiczności w szczególności podczas po raz pierwszy rozegranych sztafet klubowych. Na zakończenie zwycięzcy Drugiej ZLP otrzymali medale i pamiątkowe puchary. 

Wszystkim uczestnikom tych zmagań oraz ich trenerom należą się wielkie słowa uznania za trud i wysiłek, jaki wkładają w przygotowania zawodników do startów w pływackich zawodach. 

Były to już ostatnie zawody sezonu pływackiego 2011/2012, podczas których wręczone zostały puchary za klasyfikacji generalnej po 4 rzutach Ligi. 

Po wakacjach trzecia edycja Zakopiańskiej Ligi Pływackiej, a z nią nowe wyzwania, nowe konkurencje, nowe nagrody, ale nic nie przychodzi łatwo, dlatego znów przed nimi treningi.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.