PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Sport

II Zakopiańska Liga Pływacka

Wtorek, 19 czerwca 2012 r.
Autor: Zbigniew Sikora

fot. Zbigniew SikoraW niedzielne popołudnie 17 czerwca na basenie COS w Zakopanem zakończyły się zmagania II Zakopiańskiej Ligi Pływackiej. Zakopiańska Liga Pływacka została utworzona przez szkółki pływackie, w których trenują dzieci i młodzież z rejonu całego Podhala. Nauka pływania z roku na rok cieszy się u nas coraz większym powodzeniem, a jej prekursorem jest działająca w Zakopanem od 1995 roku Szkoła Pływania „Płetwal”.


W ostatnich latach powstało na Podhalu sporo obiektów z basenami i nowe szkoły pływania: „Delfin”, „XTatra Dive”, „Frajda”, które wraz „Płetwalem” utworzyły Zakopiańską Ligę Pływacką. Odbywają się cztery edycje zawodów w tym samym okresie co nauka w szkole.

W tym roku szkolnym odbyła się druga edycja ZLP i po zakończeniu ostatnich czerwcowych zawodów podsumowano punktację z poszczególnych edycji. Na zawodach nie brakowało emocji i gorącego dopingu publiczności w szczególności podczas po raz pierwszy rozegranych sztafet klubowych. Na zakończenie zwycięzcy Drugiej ZLP otrzymali medale i pamiątkowe puchary. 

Wszystkim uczestnikom tych zmagań oraz ich trenerom należą się wielkie słowa uznania za trud i wysiłek, jaki wkładają w przygotowania zawodników do startów w pływackich zawodach. 

Były to już ostatnie zawody sezonu pływackiego 2011/2012, podczas których wręczone zostały puchary za klasyfikacji generalnej po 4 rzutach Ligi. 

Po wakacjach trzecia edycja Zakopiańskiej Ligi Pływackiej, a z nią nowe wyzwania, nowe konkurencje, nowe nagrody, ale nic nie przychodzi łatwo, dlatego znów przed nimi treningi.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.