PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Przegonić depresję

Piątek, 19 października 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka13 października w Zakopanem odbył się bieg „Przegonić depresję” zorganizowany przez Fundację Cumulus przy pomocy Zakopiańskiego Ruchu Oddolnego, Dworca Tatrzańskiego oraz Starostwa Powiatu Tatrzańskiego. Mimo brzydkiej pogody cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem.


Wspólny bieg przez Zakopane był częścią programu Fundacji Cumulus „Aby halny nikogo nie zabrał” mającego na celu zapobieganie depresji i samobójstwom. Kilka dni wcześniej, 9 października, w Dworcu Tatrzańskim zorganizowana została konferencja zatytułowaną „Jesienne rozmowy nie tylko o depresji”. Natomiast po biegu miało miejsce spotkanie pt.: "Randka z psychiatrą. Woody Allen w Zakopanem". 

- Cel naszego programu jest realizowany poprzez poprawę opieki nad człowiekiem w kryzysie oraz uwrażliwienie mieszkańców na temat depresji i problemów jej towarzyszących. Pragniemy przybliżyć ideę zdrowia psychicznego, depresji, możliwości korzystania z pomocy specjalistów, a przede wszystkim znaczenia okazywania sobie nawzajem wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych – wyjaśniali organizatorzy. 

Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy: amatorską o długości 4 km wiodącą pod skocznię oraz sportową o długości 9 km do Kużnic. Wszyscy wystartowali z Krupówek w okolicy Dworca Tatrzańskiego, tam również ulokowana była meta. Niespodzianką była wspólna rozgrzewka, podczas której biegacze tańczyli zumbę.

Bieg na trasie sportowej wygrał Michał Zacharko z Zakopanego. Zajęte miejsca nie były jednak najważniejsze, zwłaszcza że wśród wszystkich uczestników rozlosowano niespodzianki od sponsorów. Liczył się przede wszystkim ruch na świeżym powietrzu, dobre samopoczucie oraz szczytna idea biegu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.