PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Dzień Sportu Szkolnego na Harendzie

Czwartek, 6 marca 2014 r.
Autor: Piotr Kyc

foto.M.BehounekWe wtorek w Szkole Podstawowej nr 9 w Zakopanem zorganizowano Dzień Sportu Szkolnego. Tak jak co roku jeżdżono na nartach pod okiem instruktorów, było łyżwiarstwo „różnostylowe” na sztucznym lodowisku oraz zjazdy na jabłuszkach. Pogoda nie dopisała. Ta zima nie jest udana i tak naprawdę...bezśnieżna. Stoki narciarskie były przygotowane tylko dzięki sztucznemu śnieżeniu i bardzo dużej pracy obsługi. Uczniowie z „dziewiątki „ mają szczęście , że tuż obok szkoły jest Stacja Narciarska „HARENDA” a nawet sztuczne lodowisko. Dziękujemy w tym miejscu Panu Wojciechowi Strączkowi Prezesowi Spółki Harenda - Wyciągi , za umożliwienie nam korzystania z urządzeń Stacji .


Nie wszyscy musieli mieć swój sprzęt. Z pomocą przyszły nam dwie wypożyczalnie, które kompletnie wyposażyły uczestników naszej zabawy. Dziękujemy Państwu Karolinie i Tadeuszowi Bobakom oraz Marcinowi Strączkowi.

Zabawa , tak naprawdę, to była na lodowisku ( które Pan Wojciech Strączek specjalnie dla nas włączył...) i podczas zjazdu na jabłuszkach. Jazda na nartach polegała na nauce . Instruktorzy oceniali naszą jazdę i korygowali błędy, które popełniamy. Do klubu narciarskiego Śmig należy ok.30 uczniów , a reszta się uczy narciarstwa sama , dlatego dla nich były to szczególnie cenne wskazówki.

Dziękujemy instruktorom: Rafałowi Kustrze, Katarzynie i Andrzejowi Różakom, oraz instruktorom ze Szkółki  Narciarskiej H-Ski.

Po takim wysiłku trzeba było zjeść „małe co nieco”. Dziękujemy za ufundowanie poczęstunku dla uczniów Pani Helenie Bachledzie z Hurtowni PAKFOL, Hurtowni GOBO, Piekarni HULBUJ oraz Teresie Gał.

Kiedy organizujemy tak duża imprezę, to okazuje się, że w szkole jest za mało nauczycieli  aby wszystko sprawnie się odbyło. I tu z pomocą zawsze przychodzą nam rodzice, zarówno Ci z Rady Rodziców jaki i wielu innych , którzy włączają się w pomoc przy organizacji Dnia Sportu. Serdecznie im dziękujemy. Na zakończenie relacji należy podziękować organizatorce całej imprezy , którą od lat jest Pani Hanna Kardaś – Wicher.

    Kończy się zima, której nie było. Czekamy na następną i już kalkulujemy, że w przyszłym roku ferie zimowe wypadną Zakopanemu w ostatnim terminie. Czy będzie wtedy dużo świeżego, lekkiego jak puch, prawdziwego śniegu?    

 

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.