PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Patronat medialny WATRA

IX Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych

Piątek, 23 maja 2014 r.
Autor: Paulina Wylężek UMZ

IX Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i DializowanychNa stadionie Centralnego Ośrodka Sportu odbyła się Ceremonia Otwarcia IX Ogólnopolskich Igrzysk dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w lekkiej atletyce, pływaniu, tenisie, tenisie stołowym i biatlonie letnim. Igrzyska potrwają do najbliższej niedzieli i są ostatnimi eliminacjami do 8. Mistrzostw Europy, które już w sierpniu będą gościły w Krakowie. Na Ceremonii Otwarcia obecny był zastępca burmistrza- Mariusz Koperski, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem - Jacek Bartlewicz i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakopanem - Leszek Behounek.


Na początku sportowcy tradycyjnie już przedefiladowali  100 metrów na stadionie COS-u, później wzniesiono polską flagę i flagę Igrzysk, a następnie wszyscy uczestnicy i goście zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło też przemów.

- Wszyscy sportowcy wzbudzają we mnie podziw i ogromny szacunek- mówił zastępca burmistrza Mariusz Koperski. – Ale wy, uczestnicy Igrzysk dla Osób po Transplantacji i Dializowanych szczególnie mi imponujecie. Pokazujecie bowiem, w jak cudowny sposób można wykorzystać podarowane po raz drugi zdrowie i życie. Powinniście być stawiani innym za wzór- dodał Koperski.

Ciepłych słów pod adresem sportowców nie szczędził też dyrektor MOSiR-u Leszek Behounek.- Miałem okazję już wczoraj widzieć wasze zmagania sportowe i chylę przed wami czoła- mówił.- Wymagacie od siebie bardzo dużo. Nawet więcej niż inni. Jednocześnie bardzo często jesteście sprawniejsi fizycznie od osób, które są całkowicie zdrowe. Wielu może wam tego pozazdrościć. Jesteście dowodem na to, że chęci, hart ducha i ciężka praca są czymś, co może przenosić góry- podsumował.

Krystyna Murdzek, prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji przypomniała, że zakopiańskie Igrzyska są ostatnimi przed eliminacjami do 8. Mistrzostw Europy, dlatego tym bardziej trzeba się postarać i mocno walczyć o awans do nich. – Dotychczas w mistrzostwach Europy i świata nasi polscy zawodnicy zdobyli w sumie 230 medali. Ta niemała liczba świadczy o tym, że jesteśmy naprawdę silną grupą, mającą duże szanse na powalczenie w najbliższym czasie w Krakowie - mówiła.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.