PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

I Sportowy Sprawdzian Integracyjny HANDICAP

Sobota, 25 października 2014 r.
Autor: Małgorzata Tlałka-Długosz

I Sportowy Sprawdzian Integracyjny HANDICAPSportowcy Zakopanego - przede wszystkim dzieci z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, a także ich sparing-partnerzy w treningu, rodzeństwo i wolontariusze podejmowali próby sprawności fizycznej. W sprawdzianie uczestniczyło 22 zawodników, 17 dzieci i 5 dorosłych. Sprawdzian jest częścią programu treningowego prowadzonego przez Fundację Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane.


Sportowcy trenują z nami od września 2014 w ramach całorocznego programu "Sport dla Niepełnosprawnych w Gminie Zakopane", finansowanym przez Urząd Miasta Zakopane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014.

Przed testami odbyła się uroczysta prezentacja zawodników , a potem wspólna rozgrzewka.

Sprawdzian obejmował 10  testów sprawnościowych wyselekcjonowanych przez trenerów Fundacji Handicap Zakopane i w razie potrzeby, częściowo zaadaptowanych do specyfiki niepełnosprawności uczestników. Każdy zawodnik  przeszedł wszystkie testy, notowany był lepszy z 2 wyników.  Zawodnicy walczyli o każdy ułamek sekundy, o każdy centymetr odległości, ale uśmiech ani na chwilę nie schodził z ich twarzy. Rodzice, opiekunowie i kibice gorąco dopingowali wszystkich ćwiczących. Emocje sięgały zenitu, ale  dzisiaj każdy z naszych sportowców był zwycięzcą.

Na zakończenie sprawdzianu zawodnicy wchodzili na podium, udekorowani zostali medalami i otrzymali dyplomy ze swoimi wynikami.

Sportowy Sprawdzian Integracyjny będzie corocznym, powtarzalnym testem postępów trenujących z nami sportowców.

Zapraszamy do kibicowania  sportowcom z niepełnosprawnością z gminy Zakopane. Najbliższą okazją będzie 1 Zakopiański Bieg Niepodległości. 30 minut przed biegiem głównym wystartuje Bieg Integracyjny na dystansie 500m, w którym wystartują zawodnicy Fundacji Handicap Zakopane.

Zapraszamy do śledzenia aktualności na naszej stronie www.handicap-zakopane.pl 

Małgorzata Tlałka-Długosz
handicap@handicap-zakopane.pl
tel.+48 601 99 34 43

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.