PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

I Sportowy Sprawdzian Integracyjny HANDICAP

Sobota, 25 października 2014 r.
Autor: Małgorzata Tlałka-Długosz

I Sportowy Sprawdzian Integracyjny HANDICAPSportowcy Zakopanego - przede wszystkim dzieci z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, a także ich sparing-partnerzy w treningu, rodzeństwo i wolontariusze podejmowali próby sprawności fizycznej. W sprawdzianie uczestniczyło 22 zawodników, 17 dzieci i 5 dorosłych. Sprawdzian jest częścią programu treningowego prowadzonego przez Fundację Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane.


Sportowcy trenują z nami od września 2014 w ramach całorocznego programu "Sport dla Niepełnosprawnych w Gminie Zakopane", finansowanym przez Urząd Miasta Zakopane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014.

Przed testami odbyła się uroczysta prezentacja zawodników , a potem wspólna rozgrzewka.

Sprawdzian obejmował 10  testów sprawnościowych wyselekcjonowanych przez trenerów Fundacji Handicap Zakopane i w razie potrzeby, częściowo zaadaptowanych do specyfiki niepełnosprawności uczestników. Każdy zawodnik  przeszedł wszystkie testy, notowany był lepszy z 2 wyników.  Zawodnicy walczyli o każdy ułamek sekundy, o każdy centymetr odległości, ale uśmiech ani na chwilę nie schodził z ich twarzy. Rodzice, opiekunowie i kibice gorąco dopingowali wszystkich ćwiczących. Emocje sięgały zenitu, ale  dzisiaj każdy z naszych sportowców był zwycięzcą.

Na zakończenie sprawdzianu zawodnicy wchodzili na podium, udekorowani zostali medalami i otrzymali dyplomy ze swoimi wynikami.

Sportowy Sprawdzian Integracyjny będzie corocznym, powtarzalnym testem postępów trenujących z nami sportowców.

Zapraszamy do kibicowania  sportowcom z niepełnosprawnością z gminy Zakopane. Najbliższą okazją będzie 1 Zakopiański Bieg Niepodległości. 30 minut przed biegiem głównym wystartuje Bieg Integracyjny na dystansie 500m, w którym wystartują zawodnicy Fundacji Handicap Zakopane.

Zapraszamy do śledzenia aktualności na naszej stronie www.handicap-zakopane.pl 

Małgorzata Tlałka-Długosz
handicap@handicap-zakopane.pl
tel.+48 601 99 34 43

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.