PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

I Sportowy Sprawdzian Integracyjny HANDICAP

Sobota, 25 października 2014 r.
Autor: Małgorzata Tlałka-Długosz

I Sportowy Sprawdzian Integracyjny HANDICAPSportowcy Zakopanego - przede wszystkim dzieci z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, a także ich sparing-partnerzy w treningu, rodzeństwo i wolontariusze podejmowali próby sprawności fizycznej. W sprawdzianie uczestniczyło 22 zawodników, 17 dzieci i 5 dorosłych. Sprawdzian jest częścią programu treningowego prowadzonego przez Fundację Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane.


Sportowcy trenują z nami od września 2014 w ramach całorocznego programu "Sport dla Niepełnosprawnych w Gminie Zakopane", finansowanym przez Urząd Miasta Zakopane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014.

Przed testami odbyła się uroczysta prezentacja zawodników , a potem wspólna rozgrzewka.

Sprawdzian obejmował 10  testów sprawnościowych wyselekcjonowanych przez trenerów Fundacji Handicap Zakopane i w razie potrzeby, częściowo zaadaptowanych do specyfiki niepełnosprawności uczestników. Każdy zawodnik  przeszedł wszystkie testy, notowany był lepszy z 2 wyników.  Zawodnicy walczyli o każdy ułamek sekundy, o każdy centymetr odległości, ale uśmiech ani na chwilę nie schodził z ich twarzy. Rodzice, opiekunowie i kibice gorąco dopingowali wszystkich ćwiczących. Emocje sięgały zenitu, ale  dzisiaj każdy z naszych sportowców był zwycięzcą.

Na zakończenie sprawdzianu zawodnicy wchodzili na podium, udekorowani zostali medalami i otrzymali dyplomy ze swoimi wynikami.

Sportowy Sprawdzian Integracyjny będzie corocznym, powtarzalnym testem postępów trenujących z nami sportowców.

Zapraszamy do kibicowania  sportowcom z niepełnosprawnością z gminy Zakopane. Najbliższą okazją będzie 1 Zakopiański Bieg Niepodległości. 30 minut przed biegiem głównym wystartuje Bieg Integracyjny na dystansie 500m, w którym wystartują zawodnicy Fundacji Handicap Zakopane.

Zapraszamy do śledzenia aktualności na naszej stronie www.handicap-zakopane.pl 

Małgorzata Tlałka-Długosz
handicap@handicap-zakopane.pl
tel.+48 601 99 34 43

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.