PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

"Young Athletes Ski Camp - Zakopane"

Niedziela, 14 grudnia 2014 r.
Autor: Małgorzata Tlałka-Długosz

"Young Athletes Ski Camp - Zakopane"W dniach 8-12.12.2014 w Zakopanem przebywali młodzi sportowcy z Olimpiad Specjalnych na narciarskim obozie szkoleniowym "Young Athletes Ski Camp - Zakopane". Olimpiady Specjalne to organizacja, skupiająca sportowców z niepełnosprawnością intelektualną od 8 roku życia, którzy trenują i rywalizują w różnych dyscyplinach sportu, częściowo adaptowanych do specyfiki niepełnosprawności. Dla młodszych sportowców prowadzony jest program "young athletes"(młodzi sportowcy), który ma na celu wdrażanie dzieci w wieku 5 - 8 lat do regularnego podejmowania aktywności sportowej.


W Zakopanem przebywali najmłodsi narciarze z Finlandii, Słowacji, Rumunii, Ukrainy i Polski. Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane została zaproszona przez Olimpiady Specjalne - Polska do prowadzenia szkolenia. Na stoku Pod Skocznią, przez 3 dni trenowało ponad 20 młodych sportowców o różnym poziomie sprawności i umiejętności narciarskich. Szkolenie narciarskie prowadzili  trenerzy  Fundacji HANDICAP Zakopane: Marta Zborowska, Szymon Kraciuk i Małgorzata Tlałka-Długosz. Szkolenie było dużym wyzwaniem ze względu na dużą rozbieżność umiejętności narciarskich oraz charakterów i dynamiki młodych sportowców. Dla części dzieci był to pierwszy kontakt z narciarstwem. Byli też narciarze bardzo dobrze radzący sobie w ćwiczeniach, na narciarskich torach przeszkód i nawet na slalomie. Nie mniej jednak wszyscy sportowcy z każdym dniem robili widoczne postępy. Trzydniową sesję narciarską zakończyło wspólne podium i rozdanie medali dla wszystkich uczestników.

Warto podkreślić, że YOUNG ATHLETES SKI CAMP   w Zakopanem jest pionierską inicjatywą i pierwszym projektem w Europie, który obejmuje najmłodszych sportowców. Obserwatorami szkolenia z ramienia Special Olympics Europe-Eurasia, byli m.in. Maureen Clarke (Irlandia) i Mirosław Krogulec, który tak podsumował to nowatorskie przedsięwzięcie: „Dzieki współpracy z Małgorzatą Tlałką-Długosz i Fundacją HANDICAP  Zakopane, Program Młodzi Sportowcy w ramach ruchu Olimpiad Specialnych nabiera nowego wymiaru. W ciagu 3 dni na stoku,  dzieci (4-7 lat) z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzice przekonali się, że można już zaczynać przygodę narciarską również w tej grupie. Wydarzenie to ma dość dużą wagę, bo mamy nadzieję że w ślad za pionierskim obozem z Zakopanym pojawią sie podobne inicjatywy narciarskie w ramach Special Olympics w Slowacji, Rumunii, Finalndii i Ukrainie”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    25 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.