PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Memoriał im. gen. Mariusza Zaruskiego

Poniedziałek, 16 marca 2015 r.
Autor: Agnieszka Janik

Memoriał im. gen. Mariusza Zaruskiego6 marca 2015 już po raz piąty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w fantastycznej sportowej imprezie Memoriale im. gen. Mariusza Zaruskiego w Narciarstwie Alpejskim na stoku pana Macieja Wójciaka w Murzasichlu. Zawody były rozgrywane na specjalnie przygotowanej, oddzielonej trasie z tyczkami i z profesjonalnym systemem pomiaru. Nad bezpieczeństwem czuwało Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pogoda i warunki śniegowe były wyśmienite. Nikomu nie zabrakło hartu ducha do sportowego współzawodnictwa.


W zawodach wystartowało 126 narciarzy z klas 0-6 w dwóch kategoriach: amator i zawodnik z podziałem na 4 grupy wiekowe dziewcząt i chłopców. Każdy po przyjeździe na metę otrzymywał medal uczestnictwa oraz pysznego pączka. W karczmie przy wyciągu na zawodników czekał ciepły posiłek.

Emocje sięgnęły zenitu po przyjeździe do szkoły, gdzie odbywało się zakończenie V Memoriału im. gen. Mariusza Zaruskiego. Uroczystej ceremonii dekorowania zawodników dokonali zaproszeni goście: pani Agnieszka Nowak Gąsienica zastępca Burmistrza Miasta Zakopane, pan Andrzej Blacha ratownik TOPR oraz pan Apoloniusz Rajwa przewodnik tatrzański. Piękne okazałe nagrody ufundowało znamienite grono Ludzi Wielkiego Serca. To dzięki ich ofiarności zawody zostały zorganizowane na najwyższym poziomie, a każdy mały zawodnik w tym dniu poczuł się zwycięzcą.

Dyrektor Szkoły pani Elżbieta Konopka  serdecznie podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia finansowego i rzeczowego Memoriału Zaruskiego.

Lista sponsorów i fundatorów w tym roku jest wyjątkowo obszerna:

Rada Rodziców Pani Mariola Chilecka, proboszcz parafii  pw.św Antoniego na Bystrem o. Ernest Paradysz, Państwo Maja i Daniel Zarzyccy, Państwo Elżbieta i Rafał Skarbek Malczewscy, Pani Patrycja Łapińska, Państwo Katarzyna i Maciej Bańdo, Państwo Katarzyna i Stanisław Lassakowie, Pani Iwona Haniaczyk, Państwo Beata i Maciej Curlej, Państwo Barbara i Marek Furman, Państwo Joanna i Grzegorz Sabuda, Państwo Monika i Grzegorz Buczkowscy, Państwo Regina i Marcin Śledź, Państwo Izabella i Tadeusz Majerczykowie, Państwo Kazimiera i Piotr Sieczka, Państwo Jolanta i Marcin Świerk, Państwo Joanna i Andrzej Gut, Państwo Bożena i Andrzej Skupień, Państwo Gabriela i  Łukasz Nawalaniec, Pani Magdalena Krajewska, Pani Beata Dawiec, Państwo Iwona i Avi Motola, Państwo Anna i Robert Puch, Pani Dorota Żółtek oraz TOPR za współpracę i opiekę medyczną na stoku, UM Zakopane, TPN, PKL, Aqua Park, Szkoła Narciarska Stok Białka Tatrzańska, Starostwo Powiatowe w Zakopanem Wydział Edukacji Kultury i Sportu, Spółdzielnia Uczniowska „Słodki Kącik” Pani Lucyna Wolska, Pani Anna Wende Surmiak Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego.

Pani Dyrektor serdecznie podziękowała także nauczycielom i wychowawcom, którzy poświęcili swój wolny czas, siły i zdolności podczas przygotowania zawodów.

Na koniec wielką niespodziankę sprawili wszystkim rodzice wręczając Pani Dyrektor  medal uznania za zorganizowanie najlepszej imprezy sportowej!

Uważamy V Memoriał im. gen. Mariusza Zaruskiego za bardzo udany i już teraz zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w przyszłym roku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    130 zł
  • Śpiewki i nuty - Trebunie TutkiŚpiewki i nuty - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne  2:21 2 Krzesane  4:26 3 Janosikowe  5:44 4 Ozwodne zbojnickie  2:24 5 Duchowe  4:55 6...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.