PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Sport

Piłka nożna to nasza wielka pasja

Czwartek, 11 czerwca 2015 r.
Autor: Adam Kitkowski

Piłka nożna to nasza wielka pasjaZ okazji Dnia Dziecka Stowarzyszenie Tatrzańskiego Klubu Niezależnych zorganizowało po raz dwunasty Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej dla Chłopców. Turniej odbył się 30 maja 2015 roku na stadionie COS w Zakopanem i był jedną z atrakcji sportowych Dni Zakopanego. W turnieju ostatecznie wzięło udział 6 drużyn reprezentujących Zakopane, Podhale i Słowację – reprezentowały zespoły z Popradu i Spiskiej Nowej Wsi, choć zgłoszonych było więcej. Tym razem piłkarskie zmagania rozgrywano w dwóch kategoriach – grupa klubów sportowych i grupa zespołów szkolnych (taka była prośba tych ostatnich po ubiegłorocznym turnieju). W rywalizacji brali udział chłopcy z rocznika 2002 i młodsi.


Puchary dla zwycięzców  ufundował Prezesa Stowarzyszenia TKN – Marek Trzaskoś, natomiast stowarzyszenie ufundowało medale dla wszystkich uczestników. Kierownikiem sportowym zawodów był Tadeusz Majoch, a sędziami poszczególnych meczy – Wojciech Zawiła i Radosław Podosek. Oczywiście, najważniejszy był udział w zawodach sportowych, które mają już niemałą tradycję. Przypomnijmy, że przez te 12 lat występowały drużyny z naszego regionu, z Polski centralnej, ze Słowacji , a nawet z Węgier. W 2012 roku rozegraliśmy mini Mistrzostwa Europy z udziałem 16 drużyn. Czasem pogoda płatała psikusa i musieliśmy turniej rozgrywać  w halach sportowych, a czasem świeciło piękne słońce. Jeśli zsumować wszystkich uczestników, to w turnieju przez te lata wzięło udział ok. 1300 piłkarzy w wieku szkolnym. Bywało, że gośćmi specjalnymi turnieju byli polscy olimpijczycy, Konrad Niedźwiedzki, Krystyna Pałka, Kamil Stoch, Katarzyna Bachleda-Curuś. Zgodnie z naszym statutem realizujemy wychowanie przez sport, uprawiamy rekreację, pomagamy rodzinom zagrożonym społecznie, gdyż sami też grywaliśmy w klubach, bądź gramy nadal w „old boyach”. Niektórzy z nas uprawiali inne dyscypliny sportu i wiedzą jak ważny jest ruch w życiu człowieka.

Turniej piłkarski jest również okazją do spotkania się w pięknym tatrzańskim pejzażu, jest okazją nawiązania nowych, towarzyskich i sportowych kontaktów mieszkańców regionów po obu stronach Tatr. W tym roku było więcej czasu na wspólne grillowanie. Mamy nadzieję, że formuła imprezy przypadła wszystkim do gustu. Pochlebnie o naszej imprezie wyrazili się między innymi, Janusz Wiercioch – działacz sportowy i trener UKS „Dwójka”, Milan Molnar – działacz sportowy i prezes klubu FAM Poprad, Władysław Ciężak – opiekun boisk sportowych  COS Zakopane.

Jak co roku sponsorami naszej imprezy byli:  Firma „Domino”, Firma wędliniarska z Nowego Targu, Dyrekcja COS, Bar Mleczny przy Krupówkach oraz donatorzy  indywidualni. Zawody dofinansowała komisja sportu Rady Miasta Zakopanego. Liczymy, że z zawodów sportowych zadowoleni byłi piłkarze - zarówno z możliwości grania w piłkę, jak i z poczęstunku oraz nagród oraz zadowaleni  byli rodzice i kibice z czasu spędzonego na pięknym, kameralnym obiekcie COS przy kompleksie skoczni narciarskich. Do zobaczenia w przyszłym roku. Liczymy na Waszą obecność i pomoc, gdyż uśmiech i rodość dzieci nie ma ceny.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.