PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Małopolskie Zawody Olimpiad Specjalnych

Poniedziałek, 14 grudnia 2015 r.
Autor: Małgorzata Tlałka-Długosz

Małopolskie Zawody Olimpiad SpecjalnychW niedzielę 13 grudnia 2015 r. na stoku narciarskim "Pod Skocznią" w Zakopanem odbyły się Małopolskie Zawody Olimpiad Specjalnych w narciarstwie alpejskim. Olimpiady Specjalne to międzynarodowy ruch sportowy, który promuje rywalizację sportową dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w różnych dyscyplinach sportowych, letnich i zimowych. Zawody Olimpiad Specjalnych w narciarstwie alpejskim w Zakopanem zorganizował Klub Olimpiad Specjalnych I LOVE SKI ZAKOPANE działający od roku przy Fundacji HANDICAP Zakopane.


W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z Zakopanego, Nowego Targu i Krakowa. W bardzo trudnych warunkach, na mocno oblodzonej trasie i przy silnym wietrze i przelotnych opadach deszczu sportowcy  rywalizowali w konkurencjach na poziomie "początkujący" w slalomie, w gigancie, w zjeździe swobodnym i wyścigu na 10m. Zawodnicy, mimo trudnych warunków,  zaprezentowali pewną, solidną jazdę na nartach, dobry poziom i promienny uśmiech satysfakcji na twarzach po przejechaniu linii mety. Zmaganiom sportowców towarzyszył wspaniały doping ustawionych wzdłuż trasy i przy mecie Kibiców, Opiekunów i  Rodzin. Po zawodach był poczęstunek i dekoracja medalistów.

Złote medale w poszczególnych grupach i konkurencjach wywalczyli: Krystian Kicmal, Karina Stankiewicz, Antoś Wiercioch, Maciek Krajewski, Amanda Łukaszczyk (wszyscy Klub OS I LOVE SKI ZAKOPANE) i Patryk Tomczyk (KOS Kraków).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i medalistom!

Mamy nadzieję zobaczyć naszych sportowców na Ogólnopolskich Zawodach Olimpiad Specjalnych w narciarstwie alpejskim  w marcu 2016r. w Zakopanem.

Fundacja HANDICAP Zakopane i  Klub OS  I LOVE SKI ZAKOPANE dziękują wszystkim Wolontariuszom, Pomocnikom, Opiekunom, Trenerom, przedstawicielowi TOPR, Lekarzowi Zawodów i Zawodnikom za obecność, udział i pomoc w organizacji pierwszych od ponad 20 lat regionalnych zawodów Olimpiad Specjalnych w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.