PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Małopolskie Zawody Olimpiad Specjalnych

Poniedziałek, 14 grudnia 2015 r.
Autor: Małgorzata Tlałka-Długosz

Małopolskie Zawody Olimpiad SpecjalnychW niedzielę 13 grudnia 2015 r. na stoku narciarskim "Pod Skocznią" w Zakopanem odbyły się Małopolskie Zawody Olimpiad Specjalnych w narciarstwie alpejskim. Olimpiady Specjalne to międzynarodowy ruch sportowy, który promuje rywalizację sportową dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w różnych dyscyplinach sportowych, letnich i zimowych. Zawody Olimpiad Specjalnych w narciarstwie alpejskim w Zakopanem zorganizował Klub Olimpiad Specjalnych I LOVE SKI ZAKOPANE działający od roku przy Fundacji HANDICAP Zakopane.


W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z Zakopanego, Nowego Targu i Krakowa. W bardzo trudnych warunkach, na mocno oblodzonej trasie i przy silnym wietrze i przelotnych opadach deszczu sportowcy  rywalizowali w konkurencjach na poziomie "początkujący" w slalomie, w gigancie, w zjeździe swobodnym i wyścigu na 10m. Zawodnicy, mimo trudnych warunków,  zaprezentowali pewną, solidną jazdę na nartach, dobry poziom i promienny uśmiech satysfakcji na twarzach po przejechaniu linii mety. Zmaganiom sportowców towarzyszył wspaniały doping ustawionych wzdłuż trasy i przy mecie Kibiców, Opiekunów i  Rodzin. Po zawodach był poczęstunek i dekoracja medalistów.

Złote medale w poszczególnych grupach i konkurencjach wywalczyli: Krystian Kicmal, Karina Stankiewicz, Antoś Wiercioch, Maciek Krajewski, Amanda Łukaszczyk (wszyscy Klub OS I LOVE SKI ZAKOPANE) i Patryk Tomczyk (KOS Kraków).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i medalistom!

Mamy nadzieję zobaczyć naszych sportowców na Ogólnopolskich Zawodach Olimpiad Specjalnych w narciarstwie alpejskim  w marcu 2016r. w Zakopanem.

Fundacja HANDICAP Zakopane i  Klub OS  I LOVE SKI ZAKOPANE dziękują wszystkim Wolontariuszom, Pomocnikom, Opiekunom, Trenerom, przedstawicielowi TOPR, Lekarzowi Zawodów i Zawodnikom za obecność, udział i pomoc w organizacji pierwszych od ponad 20 lat regionalnych zawodów Olimpiad Specjalnych w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    40 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.