PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2016 1234567891011121314151617181920212223242526272829 »

Zakopane

Sport

Puchar Zakopanego

Poniedziałek, 29 lutego 2016 r.
Autor: Karolina Bachleda-Księdzularz

Puchar ZakopanegoWalka o Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim amatorów dobiegła końca. We wszystkich edycjach 3 PZ wzięło łącznie udział 279 uczestników. Rywalizacja odbywała się w czterech grupach wiekowych kobiet oraz siedmiu grupach wiekowych mężczyzn. W każdych zawodach dodatkowo była prowadzona klasyfikacja open. Ostatnim dniem pucharowych zmagań była sobota 27 lutego. Święta Góra narciarzy - jak mawiają o Kasprowym Wierchu miłośnicy narciarstwa - przywitała zawodników piękną pogodą i wspaniałymi warunkami śniegowymi.


W slalomie gigancie wzięło udział łącznie 114 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Najlepsze czasy w swoich kategoriach wywalczyli: Małgorzata Tlałka – Długosz, Izabela Wysocka, Anna Wróbel, Marian Soboński, Tadeusz Dziubek, Marek Smetana, Wojciech Gajewski, Krzysztof Wsół, Grzegorz Majcher i Krzysztof Kania.

Podsumowanie i dekoracja zwycięzców 3 Pucharu Zakopanego odbyła się w klubie Le Scandale również 27 lutego. Na podstawie klasyfikacji generalnej po 3 edycjach (Harenda 9.01, Szymoszkowa 24.01 i Kasprowy Wierch 27.02) wręczono nagrody oraz puchary za miejsca od 1 do 3. Najwięcej punktów zebrały zawodniczki: Jadwiga Gołda z Żywca - (kat. I), Małgorzata Tlałka-Długosz z Zakopanego - (kat. II), Anna Klepacka z Zakopanego - (kat. III), Anna Wróbel z Krościenka - (kat. IV). Wśród mężczyzn: Bolesław Koprowski z Zakopanego - (kat. I), Władysław Tarnowski z Łodzi - (kat. II), Andrzej Gomuliński z Zakopanego - (kat. III), Wojciech Gajewski z Zakopanego - (kat. IV), Krzysztof Wsół z Wrocławia - (kat. V), Grzegorz Majcher z Zakopanego - (kat.VI), Tomasz Kępa z Suchej Beskidzkiej - (kat. VII).

Wśród zawodników którzy zajęli miejsca od 1 do 3 oraz tych zawodników, którzy wzięli udział w każdej z trzech edycji 3 Pucharu Zakopanego został wyłoniony zwycięzca NAGRODY SPECJALNEJ. 10 000 zł otrzymał Marcin Blauth z Warszawy.

Wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w zawodach życzymy dalszych sukcesów sportowych. Z nadzieją spotkania się za rok ślemy narciarskie pozdrowienia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.