PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

„12h Slalom Maraton” rekordy nie pobite ale ustanowione po raz kolejny

Poniedziałek, 29 stycznia 2018 r.
Autor: Piotr Kyc

„12h Slalom Maraton” rekordy nie pobite ale ustanowione po raz kolejnyPodczas charytatywnych zawodów "12h Slalom Maraton" organizowanych przez Burmistrza Miasta Zakopane oraz Fundację Handicap na stacji narciarskiej Szymoszkowa zawodnicy podjęli próbę pobicia zeszłorocznego rekordu Polski w dwunastogodzinnym drużynowym slalomie non-stop, który wynosi 679 km. Mimo 12 godzinnej, morderczej walki o każdy metr i sekundę zabrakło... niecałe 2 kilometry! Jeden szybki przejazd wyrównałby ubiegłoroczny rekord. Wdaje się, że rekordu z roku 2017 długo nie można będzie pobić, chociaż... motywacja była, cały team jeździł świetnie, trasa bardzo dobrze przygotowana, ale warunki pogodowe nie sprzyjały.


Kto wie, co czeka nas za rok. Zresztą , to mniej ważne w tych zawodach. Jeżeli mamy świadomość, że tak naprawdę tyle jesteśmy warci, ile jesteśmy w stanie zrobić dla innych, to co roku na stoku Szymoszkowej ustanawia się rekordy świata... Fundacji Handicap gratulujemy dobrze zorganizowanej imprezy. Celem wydarzenia jest pozyskanie środków na działanie Fundacji, która aktywizuje dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością poprzez zajęcia sportowe. Sponsor główny zawodów firma PZU nagrodziła każdy przejechany kilometr.

Sponsorami oraz Partnerami wydarzenia byli: PZU – Sponsor Główny oraz Rossignol – PM Sport, Geotermia Podhalańska, Polana Szymoszkowa,  Limpol,  Nosalowy Dwór, Sport-timing, Społem-Zakopane, Fundacja Tatra-Rescue.


O krok od rekordu w 4 edycji 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE  2018
Tylko jednego kilometra zabrakło Mistrzom i Reprezentantom Polski do wyrównania Rekordu Polski w 12-godzinnym slalomie non-stop.
W trudnych warunkach zawodnicy pokonali dystans 678 km aby wesprzeć sportowców z niepełnosprawnością trenujących z Fundacją HANDICAP Zakopane. Przejazdy rozpoczęli przedzjeżdżacze - nasi najlepsi narciarze: Krystian Kicmal, Patrycja Strama, Klimek Zięba i Antoni Wiercioch oraz przyjaciel Fundacji ks. Proboszcz Mariusz Dziuba.

Pierwszym zawodnikiem na trasie był pan Prezydent RP Andrzej Duda, który po raz drugi przyjechał do nas aby wesprzeć nasz szczytny cel.
Dużym powodzeniem cieszył się otwarty dla wszystkich MINI SLALOM MARATON ZAKOPANE 2018 w którym wystartowało ponad 300 osób.
Dziękujemy Sponsorowi Głównemu PZU, który premiował każdy zjazd  z obu slalomów  wpłatą dla Fundacji na kontynuację działań aktywizujących sportowo osoby z niepełnosprawnością.

Fundacja HANDICAP Zakopane dziękuje za wsparcie: współorganizatorowi - Miasto Zakopane oraz naszym sponsorom: Polana Szymoszkowa, Geotermia Podhalańska, Rossignol-PM Sport,  Nosalowy Dwór, LIMPOL, Sport-timing,  Społem-Zakopane, Fundacja Tatra Rescue.

Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes Zarządu Fundacji

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.